Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Skarga do Premiera na bezczynność urzędników Kancelarii Premiera.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry,

  Proszę o poradę jak złożyć skargę do Premiera na urzędników jego kancelarii. Rzeczy polega na tym, że złożyłem skargę do Premiera na jeden z urzędów oraz na właściwego ministra, któremu podlega ten urząd, a który to minister nie zareagował na naruszanie prawa i bezczynność urzędników.

  Niestety Kancelaria Premiera również zlekceważyła sprawę, posłużyła się ogólnikami, w ogóle nie odniosła się do części zarzutów, a także posłużyła się informacjami nieprawdziwymi (kłamstwami) oraz w ogóle nie przeprowadziła żadnego postępowania tylko zwróciła się z zapytaniem do ministra, który przedstawił własną wersję zdarzeń (został sędzią we własnej sprawie) i na tej podstawie otrzymałem odpowiedź.

  W odpowiedzi jest również zawarta informacja - "Ponadto informuję, że postępowanie skargowe, uregulowane przepisami Działu VIII kpa, jest określone jako odrębne postępowanie i ? w przeciwieństwie do postępowania administracyjnego ? nie są w nim podejmowane merytoryczne decyzje w sprawie. Składającemu skargę przysługuje jedynie, zgodnie z art. 238 powyższej ustawy, prawo do otrzymania zawiadomienia o sposobie załatwienia skargi. Postępowanie skargowe jest jednoinstancyjne, co oznacza, że od otrzymanej odpowiedzi na skargę nie przysługują środki odwoławcze do organu wyższego stopnia ani prawo złożenia skargi do sądu administracyjnego o zbadanie jej zgodności z prawem.
  Jednocześnie zawiadamiam, że na podstawie art. 239 Kpa § 1 w przypadku gdy skarga,
  w wyniku jej rozpatrzenia, została uznana za bezzasadną i jej bezzasadność wykazano w odpowiedzi na skargę, a skarżący ponowił skargę bez wskazania nowych okoliczności - organ właściwy do jej rozpatrzenia może podtrzymać swoje poprzednie stanowisko z odpowiednią adnotacją w aktach sprawy - bez zawiadamiania skarżącego."

  Pytanie brzmi jak można złożyć skargę do Premiera na jego urzędników, ponieważ skargę składa się do Kancelarii Premiera, a więc ponownie trafi ona do rąk urzędników, na których chcę złożyć skargę.

  Będę zobowiązany za pomoc jak rozwiązać tę sprawę.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane