Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Skarga kasacyjna

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy organ, którego decyzję uchylił WSA na mocy art. 135 PSA, może wnieść skargę kasacyjną od takiego orzeczenia?

  Odpowiedz Cytuj
 • Mam pytanie. Jestem po rozwodzie 5 lat. W tym roku dostałem propozycje wykupu mieszkania jako uprawniony.W tej chwili posiadam Akt notarialny, i wedle przepisów ( tak mi sie bynajmniej wydaje ) mieszkanie jest moje.Chcę zmusić moją byłą żone do opuszczenia mojego mieszkania, wymówić użyczenie lokalu, ewentualnie odszkodowanie itd...aby doprowadzić aby ęx opuściła moje mieszkanie.. A tu znalazłem coś takiego: http://www.administrator24.info/artykul/id2958,co-nowego-w-orzecznictwie-prawo-do-lokalu-wojskowego-procedura-przetargowa-a-wlasciwosc-sadu Może mi ktoś doradzić co teraz?...przetłumaczyć mi to na normalny język..bo to co przeczytałem to mój akt notarialny jest nieważny i mam sie dzielić z byłą żoną ...Skoro tak to kto mi zwróci koszta za wykup itd...
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Skarga kasacyjna a postępowanie gospodarcze

  Witam. Czy jeśli przegram sprawę, która toczy się obecnie przed sądem drugiej instancji, to będzie mi przysługiwała skarga kasacyjna? Dodam, że jest to postępowanie gospodarcze.

 • Kasacja do NSA a decyzja organu administracyjnego

  Wygrałem sprawę w WSA, sąd nakazał uchylić decyzję organu administracyjnego. Jednak organ wniósł od wyroku kasację do NSA. Czy organ ma obowiązek decyzję uchylić, czy będzie czekał na rozstrzygnięcie NSA w sprawie kasacji?

 • Zażalenie na postanowienie sądu II instancji

  Strona pozwana wniosła do wydziału pracy sądu okręgowego jako sądu II instancji zażalenie na postanowienie sądu rejonowego w przedmiocie oddalenia wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia apelacji przez pozwanego(wartość przedmiotu ewentualnego zaskarżenia wynosi 11 000 zł.) Sąd okręgowy oddalił w drodze postanowienia zażalenie pozwanego. W tej sytuacji zadałem pytanie czy istnieje możliwość wniesienia zażalenia na to postanowienie do Sądu Najwyższego. Na to pytanie otrzymałem od Państwa odpowiedź negatywną. W uzasadnieniu odpowiedzi stwierdzono, iż skarga kasacyjna przysługuje w przypadkach przewidzianych w art. 398 (1) par. 1 k.p.c. Moje wątpliwości budzi przepis art. 394(1) par. 2. Czy w w/w przepisie określenie " z wyjątkiem " dotyczy postanowień wydanych w wyniku rozpoznania zażalenia na postanowienia sądu pierwszej instancji?

 • Uprawnienie do wniesienia kasacji

  Dwie instancje w sprawie o uznanie umowy darowizny za bezskuteczną, to stwierdziły. Czy przysługuje kasacja ?

 • Skarga kasacyjna

  GINB uchylił decyzję Wojewody stwierdzającą nieważność decyzji o pozwoleniu na budowę w oparciu o artykuł 156 par 1 p 2 KPA. WSA oddalił skargę na decyzję GINB. Czy podstawą kasacji powołaną w skardze kasacyjnej do NSA powinno być naruszenie przez WSA artykułu 145 par 1 p 1a P.p.s.a czy też artykułu 145 par 1 p 1c P.p.s.a.?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane