Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Wniosek o wydanie paszportu niemieckiego - kopia Staatsangehörigkeitsausweis

Witam, Mam pytanie dotyczące składania wniosku o paszport niemiecki. Posiadam dokument potwierdzający przyznanie mi obywatelstwa niemieckiego (Staatsangehörigkeitsausweis). Wniosek paszportowy wypełniłam prawidłowo, dołączyłam zdjęcia, dowód (plastikowy) również posiadam i niebawem zamierzam udać się do Wicekonsulatu w Opolu (mieszkam w woj. opolskim) z zamiarem złożenia w/w dokumentów. Oryginał dokumentu Staatsangehörigkeitsausweis mam, lecz jak i skąd otrzymać kopię? Czy obowiązują przy tym jakieś szczególne procedury? Czy otrzymanie kopii dokumentu potwierdzającego uzyskanie obywatelstwa niemieckiego jest dopłatne? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wskazówki. Pozdrawiam.

2008.5.17 16:15:19

Odpowiedzi w temacie: Wniosek o wydanie paszportu niemieckiego - kopia Staatsangehörigkeitsausweis (10)

Witam. Załatwiłem już stwierdzenie pochodzenia niemieckiego i wydanie tego dokumentu. Jednak teraz chcę załatwić wydanie paszportu niemieckiego. Otrzymałem wniosek i nie jestem pewien jak go wypelnić-po polsku czy niemiecku? Chodzi mi o to czy imię wpisać Piotr czy Peter oraz czy kolor oczu zielone albo grün? Proszę o jakieś sugestie :)

2007.12.16 18:51:38

Witaj imienniku, piszesz wszystko po polsku - na podaniu po lewej jest informacja po niemiecku i tłumaczenie na polski = nie możesz dokonywać zmian imienia ani nazwiska tylko tak jak masz dane na staatsangehorigkeitsausweisie z bundesverwaltunsamtu i to wszystko, reszte jak bedzie cos nie tak to załatwisz w trakcie składania wniosku musisz mieć dowód polski ale plastik nie stary (moga robić problemy) reszta to kasa i czas oczekiwania na reisepass bundesrepublik deutschland. Powodzenia ze Światecznymi pozdrowieniami - Piotr

2007.12.20 18:16:45

Wielkie dzięki za jakże ważne informacje :) Dowód osobisty mam oczywiście plastikowy - mam 20lat więc stary typ dowodu już mnie nie dotyczy ;) Piotr, Wesołych Świąt

2007.12.25 12:7:46

Hej jutro jade do Opola złozyć wniosek o paszport, wniosek mam juz wypełniony ale nie wiem dokładnie jakie dokumnety bede tam musiała jeszcze miec..moze mi ktoś dokładnie napisac co i ile kopii? proszeee

2008.4.6 16:41:11

musisz mieć ze sobą dowód osobisty, wniosek paszportowy (wypełniony), dokument stwierdzający obywatelstwo niemieckie + jedna kopia tego, i 2 fotki o rozmiarze 3,5*4,5, no i kasa zależnie od wieku do 24 lat 50,50 euro..

2008.4.28 17:39:34

Witaj Kazmag!! Jak piszesz masz wszystko i to co musisz zrobić to jechac do Opola a tam zostaniesz załatwiony bo do wyrobienia paszportu potrzebny jest orginał sztatu a nie jego kopia - ale musisz mieć ze soba pieniadze na zapłacenia za paszport dlatego zadzwoń wcześniej do opola i zapytaj sie ile musisz zapłacić w zł. Orginał sztatu jest dokumentem Twoim i jest to jedyna podstawa potwierdzajaca przywrócenie obywatelstwa (nie mylic z nadaniem). Piszesz tak jak byś sadził że jedziesz do instytucji polskiej w której to ty musisz miec wszystko w Opolu sami zrobia ksero z tych dokumentów które uznaja za stosowne to NIEMCY a nie poloki. Powodzenia na drodze powrotu do ojczyzny. Z poważaniem - Peter P.S jeżeli masz jeszcze watpliwości to pisz ma e-mail:mepo1@poczta.onet.pl

2008.5.19 14:25:16

"to NIEMCY a nie poloki." No dzis bylem i przed wejsciem od razu pytali o ksero i raczej nie reagowali milo na to ze ktos nie ma jakiejs kopi zrobionej, mi dopiero przy okienku sie okazalo ze ksero starego paszporty jest potrzebne (trzeba miec ksera wszystkich uzytych dokumentow czyli defakto stary paszport,Staatsangehurigkeitsausweis i dowod, a jak sie jest zameznym i ma dzieci to chyba akt małżeństwa i chyba akt urodzenie dziecka) ale pani w okienku byla dosc mila i za 2zl dorobila. Natomiast koszt paszportu dla nieskończonych 24lat 50,50 euro i po dosc aktualnym kursie napisali ze to 221zl. Dla osob powyzej 24 roku zycia chyba 89euro czyli 390zl).
Coi do wypelniania formularza to maja tam przykladowe druki i mozna szybko uzupelnic a nawet wypisac sobie nowy bo troche czasu jest. Natomiast kolejek nie ma jak kiedys i dzis o 8:15 bylo jakies 20 osob z tego 1/3 po odbior wiec szybko poszlo. To chyba wszystko co ktos kto tam idzie powinien wiedziec :] Aha wzieli tylko jedno zdjecie

2009.2.4 11:51:42

Witam serdecznie chciałam zapytać gdzie znajdę druki niemnieckiej na stronie internetowej na paszport dla dziecka do 16 roku

2017.3.5 17:36:29

Mój Staat miał ważność do 2000 roku. Po tym czasie miałem już 2 paszporty i powoli kończy mi się trzeci w 2019. Urzędnik w konsulacie w Opolu poinformował mnie, że po nowy paszport i nowy dowód mam przyjść z oryginalnym i ważnym Staatem. A gdzie mam ten Staat otrzymać, skoro mam i tak ważny niemiecki paszport ? Mam udowodnić, że nie jestem wielbłądem ?

2017.9.12 18:26:10

Hej moj staat stracil waznosc a paszport jeszcze mam wazny do lipca 2018 czy wydaja mi nowy paszpirt bez wznowy staatu

2018.2.3 22:27:16

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika