Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

wymeldowanie po rozwodzie

Od grudnia jestem po rozwodzie,z małżeństwa ma dwójkę małych dzieci,Od czasu małżeństwa i do tej pory razem z dziećmi i byłym mężem mieszkam w domku moich teściów. Jestem tam zameldowana na stałe. Były mąż utrudnia mi tam życie i kilka razy juz interweniowała policja na moje wezwania. Od czasu do czasu jeżdżę do moich rodziców dla świętego spokoju ponieważ się boje,mój były mąż juz kilka razy mnie pobił. Przebywam czasami i rodziców też, tylko dlatego ponieważ pracuję na trzy zmiany i rodzice pilnuję mi w tym czasie dzieci jak ja wychodzę do pracy, ponieważ mój były mąż się dziećmi nie interesuje. Ostatnia nawet mąż zamyka mi drzwi na inny zamek i nie mam jak wejść z dziećmi do domu.teściowie chcąc się mnie pozbyć postanowili mnie wymeldować z tamtąd. Dostałam pismo z urzędu o wszczęciu postępowania w sprawie wymeldowania mnie, które złożył mój teśc. Powiedział,że nie mieszkam tam już od grudnia razem z dziećmi do tej pory, i że zabrałam wszystkie swoje rzeczy osobiste i dzieci i wyprowadziłam się do mamy. Ale to jest bzdura> urzędniczka stwierdziła ,że mogą mnie już wymeldować nawet jeśli nie ma mnie tam tydzień. Wyjaśniłam jej całą sytuację jaką mam w domu, ale powiedziała że to nie ma żadnego związku, jedynie musi stwierdzić czy ja faktycznie się wyprowdziłam.Czy teściowie maja prawo mnie wymeldować? A co z dziećmi? Co ja mam robic w takiej sytuacji? Błagam pomóżcie.

2006.4.15 22:18:25

Odpowiedzi w temacie: wymeldowanie po rozwodzie (8)

Mam podobną sytuację, i będę z niecierpliwością czekała na odpowiedź.Czasami mamy wybór zamieszkać z teściami,czasami nie.Takie jest życie.Ale jeśli się zdecydujemy wspólnie zamieszkać,razem dokładamy do mieszkania,remontujemy itp. i w którymś momencie ,ktoś nas chce wyrzucić z mieszkania jak śmiecia,to chyba coś jest nie tak.Powinno nas chronić prawo,inaczej bar.dużo ludzi musiałoby znaleźć się na bruku. Kiedy jest się bar.młodym,jest jeszcze wiele przed nami.Co zrobić,gdy znudzimy się komuś w wieku 40,lub 50,albo gdy mamy dzieci?Decyzja o meldunku powinna być bar.przemyślana,wyjątek powinny stanowić-złe prowadzenie się,nękanie rodziny itp. Czekam z moją przedmówczynią na odpowiedź i rady.Wiem,że musiałabym nie przebywać w lokalu 6 mc,lub eksmisji sądowej.Czy to też dotyczyło by nas.

2006.4.18 10:50:35

właścicie posesji ma prawo Cię wymeldować po 2 miesiącach nieobecności, w sprawie pisma o wymeldowanie niczego nie załatwiaj na "gębe" napisz pismo do biura meldunkowego i przedstaw swoje stanowisko i koniecznie wyjaśnij, że przebywasz tam z zamiarem stałego pobytu. Pewne jest jednak, że nie będziesz mieć tam łatwego życia, w takim układzie zarządaj aby Tobie i dzieciom zapewniono mieszkanie zastępcze.Powodzenia.

2006.4.18 11:7:53

koniecznie zloz powez o przywrocenie posiadania. wymeldowac cie raczej nie mozna. chyba ze dasz sie sponiewierac. jesli sa sasiedzi, ktorzy potwierdza, ze tam mieszkasz tzn przychodzisz, pierzesz, wyprowadzasz psa, odprowadzasz dzieci do szkoly/przedszkola itp to masz wygfrana. wymeldowanie z urzedu jest na podstawie decyzji, zatem mozesz ja zaskarzyc itp. badz twarda nie daj sie!

2006.4.18 20:43:13

ja wlasnie tez jestem po rozwodzie ktory otzrymal,am w marcu br. od stycznia moj "byly" maz nie mieszka ze mna mam dwojke dzieci na ktore otrzymuje zasilek alimentacyjny wlasnie staram sie o jego wymeldowanie lecz nie mam prawa wlasnosci tylko wyciag z ksiegi wieczystej. moj byly maz obecnie przebywa w zakladzie karnym i mam problem go wymeldowac gdyz potrzebni mi sa swiadkowie.mialam wizje lokalna dotyczaca jego wymeldowania ale on od 7 miesiecy ze mna nie mieszka a slyszalam ze wymeldowanie trwa 5 miesiecy a nie 7 jak to u mnie prosze o porade

2006.7.6 20:1:38

Mieszkam w mieszkaniu spółdzielczym ma mieszkanie te otrzymaliśmy jak jeszcze byliśmy małżeństwen tzn.1991ma do niego takie samo prawo jak były mąż ja też jestem członkiem spółdzielni w 2000 roku mój były mąż wyprowadził się nie mieszka od 7 lat i nie opłaca za mieszkanie ponadto od 2,5 roku jesteśmy po rozwodzie aktualnie chaciałam byłego męża wymeldować i wykupić męża i przeprowadzić podział majątu . Byłky mąż zamieszkuje u sej przyjaciółki z którą ma dziecko. Pani w biurze meldunkowym nie chce wymeldować byłego męża co mam robić czy

2007.9.3 8:55:16

Mam takie pytanie, czy jak jestem już po rozwodzie to mogę wymeldować męża z mieszkania? Podziału majątku jeszcze nie było, ale były nie mieszka już ze mną pół roku.

2011.7.22 12:13:43

Witam mam pytanie moi rodzice są po rozwodzie jakieś 15 lat lecz mieszkają w jednym mieszkaniu mieszkanie w blokach wykupione na mamę ojciej jest w nim zameldowany, nic ich nie łaczy ale ojciec nie chce się wyprowadzić.

co mama ma zrobić założyć sprawę do sądu o wymeldowanie czy jest coś takiego możliwe ?

proszę o porady ?

2013.5.7 16:27:40

Mam podobna sytuacje.niestety nigdzie nie znalazłam odpowiedzi, czy w końcu maja prawo mnie teściowie wymiotować czy nie.. Nie sta mnie na mieszkanie. Mamy syna. Ręce opadają.

2017.7.19 23:11:43

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika