Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Wymeldowanie z Polski, czy mozna byc na stale zameldowanym w Polsce i zagranica

Czy mieszkając zagranica ze względu na zawarcie związku małżeńskiego musze wymeldować się z dotychczasowego adresu w Polsce? Jestem współwłaścicielem domu w Polsce, czy to cos zmieni?

2004.12.13 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Wymeldowanie z Polski, czy mozna byc na stale zameldowanym w Polsce i zagranica (3)

Widze, ze od bardzo dlugiego czasu nikt nie odpowiedzial na to pytanie..., bardzo prosze osoby, ktore cos wiedza na ten temat o odpowiedz: czy mozna byc na stale zameldowanym w Polsce i zagranica? Z gory dziekuje.

2005.11.16 19:58:20

Jestem żoną Niemca i musiałam wypelnić zgloszenie o czsowym wyjeżdzie z Polski.W Polsce jestem zameldowana na pobyt stały ,natomiast w Niemczech na pobyt czasowy.Zadeklarowalam trzyletni okres swojej nieobecnosci w kraju.W kazdej chwili moge zmienic swoja decyzję. Na razie mam obywatelstwo polskie.Potem wystapię o podwójne obywatelstwo.Ale przede mną jeszcze dwa lata.Pozdrawiam.

2006.7.25 16:25:53

Dla wszystkich ktorzy sa nadal zainteresowani tym tematem. Mieszkam w Holandii, jestem tu zameldowana na stale ale mam polskie obywatelstwo. Wlasnie dzwonilam do konsulatu w Hadze, odpowiedziano mi, ze kazdy mieszkajacy na stale za granica powinien wymeldowac sie w Polsce. Takie jest prawo, jedankze wiele osob tego nie robi, bedac zameldowanym w obu krajach (co jednak nie jest karane!).

2006.12.22 10:47:43

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika