Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zakup działki

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jestem na etapie poszukiwania działki pod budowę domu.
  Oglądnąłem już wiele działek i teraz przykuła mi uwagę cena jednej, tylko okazało się że nie jest budowlaną tylko rolną, a dodatkowa zaniżona cena jest spowodowana że jest w terenie zalewowym.

  to są 3 podłużne działki - wszystkie obok siebie należące do dwóch właścicieli, ale jeden i drugi chce je sprzedać.

  każda z nich ma wymiar ok 8 m x 45 m, co łącznie przy zakupie 3 działek daje wymiary
  24 m x 45 m. (11 arów)

  ponoć nie ma tam zagospodarowania przestrzennego, z tym że dookoła tej działki z każdej strony są domy, jest to możliwe? czy mogłem coś źle usłyszeć?

  Kolejne pytanie mógłbym sobie później jakoś połączyć te 3 działki w jedną? aby mieć jeden "numerek" działki?

  Kolejna kwestia jeśli jest to działka rolna, to wiem że póki co nie mogę tam nic wybudować, ale mógłbym nazwozić sobie ziemi / gruzu aby móc podnieść teren, aby się zabezpieczyć przed ewentualną powodzią?

  Czy nie będę mógł sobie przysypać danego gruntu, jakąś tam dowolną ziemią, dopóki nie będę miał jej przekształconej w budowlaną?

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam! W najbliższym czasie mam zamiar kupić działkę budowlaną. Pomiędzy mną a sprzedającym została już zawarta umowa przedwstępna. Chciałbym się dowiedzieć (jak to wygląda prawnie) czy po sprzedaży działki czyli już po wszystkich formalnościach notarialnych, po sporządzeniu umowy przez notariusza sprzedający może odstąpić od tej umowy ? Czy ma jakiś okres czasu na jej zerwanie ? Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam, Paweł
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane