Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zakup działki

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jestem na etapie poszukiwania działki pod budowę domu.
  Oglądnąłem już wiele działek i teraz przykuła mi uwagę cena jednej, tylko okazało się że nie jest budowlaną tylko rolną, a dodatkowa zaniżona cena jest spowodowana że jest w terenie zalewowym.

  to są 3 podłużne działki - wszystkie obok siebie należące do dwóch właścicieli, ale jeden i drugi chce je sprzedać.

  każda z nich ma wymiar ok 8 m x 45 m, co łącznie przy zakupie 3 działek daje wymiary
  24 m x 45 m. (11 arów)

  ponoć nie ma tam zagospodarowania przestrzennego, z tym że dookoła tej działki z każdej strony są domy, jest to możliwe? czy mogłem coś źle usłyszeć?

  Kolejne pytanie mógłbym sobie później jakoś połączyć te 3 działki w jedną? aby mieć jeden "numerek" działki?

  Kolejna kwestia jeśli jest to działka rolna, to wiem że póki co nie mogę tam nic wybudować, ale mógłbym nazwozić sobie ziemi / gruzu aby móc podnieść teren, aby się zabezpieczyć przed ewentualną powodzią?

  Czy nie będę mógł sobie przysypać danego gruntu, jakąś tam dowolną ziemią, dopóki nie będę miał jej przekształconej w budowlaną?

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam! W najbliższym czasie mam zamiar kupić działkę budowlaną. Pomiędzy mną a sprzedającym została już zawarta umowa przedwstępna. Chciałbym się dowiedzieć (jak to wygląda prawnie) czy po sprzedaży działki czyli już po wszystkich formalnościach notarialnych, po sporządzeniu umowy przez notariusza sprzedający może odstąpić od tej umowy ? Czy ma jakiś okres czasu na jej zerwanie ? Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam, Paweł
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zezwolenia dewizowe

  Moja córka mieszka i pracuje za granicą. Chce przysłać mi pieniądze na zakup działki budowlanej i budowę domu. Jakie przepisy regulują te sprawy. Czy prawo dewizowe, czy prawo podatkowe? Gdzie powinnam szukać informacji i porady w tym zakresie?

 • Darowizna działki na rzecz niepełnoletniego

  Dziadkowie chcą uczynić darowiznę pieniężną na rzecz wnuków w celu zakupu przez nich działki. Wnuki są niepełnoletnie. Czy w imieniu wnuków mogą przyjąć te pieniądze i zająć się zakupem działki ich rodzice? Kto wtedy podpisuje oświadczenie obdarowanego?

 • Nabycie działki przez żonę tylko dla siebie

  Córka ma wspólnotę majątkową ze swoim mężem. Przystępując do kupna nieruchomości (działki) może ją nabyć tylko sama do swojego majątku odrębnego, czy musi w tym celu ustanowić rozdzielność majątkową ze swoim mężem?

 • Termin przedawnienia

  Jaki jest termin przedawnienia żądania zwrotu wypłaconych nienależnie zaliczek na zakup działki, do którego nie doszło z winy sprzedającego?

 • Darowizna a majątek małżonków

  Jestem w trakcie przeprowadzania separacji. W trakcie małżeństwa dokonaliśmy z mężem zakupu działki o dużej wartości, której zakup odliczyliśmy od podatku w naszym wspólnym PIT. Obecnie matka męża złożyła oświadczenie, że rzekomo w 1996 roku podarowała synowi do jego majątku odrębnego kwotę 100 tys.zł na zakup tej działki. W jaki sposób mogę wykazać nieprawdziwość tego faktu? Nigdy taka darowizna nie miała miejsca i nigdzie nie była zgłoszona. Proszę o wskazówki.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane