Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zatrzymanie prawa jazdy na 8 miesięcy - kiedy powinienem oddać dokument?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2004-06-02 00:00:00

    Witam! Mam pytanie dotyczące procedury prawno-administracyjnej. Popełniłem wykroczenie drogowe i w sądzie grodzkim dostałem zakaz prowadzenia pojazdu przez 8 miesięcy. Od wyroku minęło 2 miesiące i nadal nie dostałem wezwania do oddania prawa jazdy. Proszę o informację, czy mam oczekiwac na wezwanie od sądu czy od wydziału komunikacji? A może sam powinienem im to oddać? Nie, no z tym ostatnim to żartowałem. :-) proszę o odpowiedź.

    (Kierowca)

    Odpowiedz Cytuj
  • suavec
    Wysłany: 2004-06-02 15:40:37

    Poiczekaj aż minie 6 miesięcy i złóż oświadczenie, że wykonałeś wyrok sądu :-)
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • qba24
    Wysłany: 2004-06-03 12:29:20

    Witam! Ja równiez miaklem zatrzymane prawko na 6 miesiecy, zadne wezwanie mi nie przyszlo wiec sam nie bede im odnosil jak nie prosza! Wszystko bylo spoko minelo 6 miesiecy i nic.. Niestety pierwsza kontrola policyjna wykazala ze mam zatrzymane prawko na 6 miesiecy, moje tlumaczenie ze ten okres juz minąl nie przynioslo rezultatu poniewaz czas zatrzymania uplywa od momentu zlozenia prawka w Urzędzie Komunikacyjnym. Wiec polecam oddac.
    Odpowiedz Cytuj
  • waldek
    Wysłany: 2004-09-29 13:14:05

    a jak zostałeśukarany za prowadzenie samochodu z zatrzymanym prawem jazdy??bo ja jezdze tez z zatrzymanym
    Odpowiedz Cytuj
  • Rob-Roy
    Wysłany: 2005-06-19 23:31:17

    Przypominam, że prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień jest zabronione, tj. 1. przed wyrokiem Sądu - zatrzymane przez Policję: wykroczenie, 2. po wyroku Sądu (w okresie zakazu): przestępstwo z art. 244 kk ps. gdy nie zostało odebrane - Urząd Komunikacji wezwie do zwrotu
    Odpowiedz Cytuj
  • mateo
    Wysłany: 2007-05-26 10:21:13

    co z tego że nie zostało wam zabrane ??? skoro i tak w czasie kontroli sprawdza wasze dane... i wychodzi na to że pomimo tego że masz prawko w domu a nie powinieneś mieć TO I TAK NIE MOżESZ PROWADZIC wiec nie ma roznicy
    Odpowiedz Cytuj
  • rossifan
    Wysłany: 2007-07-13 10:19:46

    Witam mam na imie Adam mam 30 lat i jestem z Łodzi.Niespełna rok temu prowadziłem auto po imprezie na drugi dzień byłem lekko słabawy i zatrzymała mnie policja,wynik alkomatu to 0,33 w wydychanym powietrzu.Zostalo mi zatrzymane prawo jazdy na okres jednego roku czyli powinienem je odebrać w październiku tego roku.Tymczasem urząd wydający prawa jazdy nadesłał mi pismo w którym pisze,że zakłada mi sprawe z urzędu o zatrzymanie mi praw do prowadzenia pojazdów czyli,że prawa jazdy mi nie odda.Pomóżcie co mam robiś,gdzie pisać itd...pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Sposoby odebrania prawa jazdy

    W jaki sposób może zostać odebrane prawo jazdy?

  • Odebranie prawa jazdy a jazda na rowerze

    Zostałem ukarany grzywną oraz zatrzymaniem prawa jazdy na okres jednego roku. Zostałem zatrzymany wskutek prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, ze wskazaniem 0,25. Odebranie dokumentu prawa jazdy nastąpiło w sierpniu 2006 roku. Uprawiam rekreacyjnie sport- rower górski. Mam zalecenie od lekarza uprawiania takiej rekreacji w związku z wadą serca. Czy w sytuacji kiedy mam zatrzymane prawo jazdy mogę poruszać się po drogach na rowerze, czy też zatrzymanie prawa jazdy wiąże się z zakazem poruszania również na rowerze?

  • Zatrzymanie prawa jazdy przez Policję

    Czy policja ma prawo zatrzymać prawo jazdy kierowcy, który uciekał przed nią ale go nie złapała, tylko rzekomo spisała numery rejestracyjne. Dodam, że policja nie pojawiła sie w domu zaraz po zajściu, lecz czekała aż "przestępca" znowu pojedzie sobie samochodem.

  • Zatrzymanie prawa jazdy a zakaz prowadzenia pojazdów

    Czy zatrzymanie prawa jazdy jest równoznaczne z zakazem prowadzenia pojazdów?

  • Zakaz prowadzenia pojazdów za wykroczenie

    We wrześniu po orzeczeniu kolegium, została orzeczona kara zakazu prowadzenia pojazdów przez okres 6 miesięcy, lecz prawo jazdy nie zostało fizycznie zatrzymane. Dopiero w styczniu dostałem pismo o zwrot prawa jazdy do właściwego urzędu! Od kiedy będzie liczony termin 6 miesięcy? Od orzeczenia czy od momentu zwrotu prawa jazdy do urzędu? Proszę o odpowiedź w związku z tym że pytając o to w kilku kolegiach i urzędach otrzymywałem sprzeczne informacje.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane