Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Zatrzymanie prawa jazdy na 8 miesięcy - kiedy powinienem oddać dokument?

Witam! Mam pytanie dotyczące procedury prawno-administracyjnej. Popełniłem wykroczenie drogowe i w sądzie grodzkim dostałem zakaz prowadzenia pojazdu przez 8 miesięcy. Od wyroku minęło 2 miesiące i nadal nie dostałem wezwania do oddania prawa jazdy. Proszę o informację, czy mam oczekiwac na wezwanie od sądu czy od wydziału komunikacji? A może sam powinienem im to oddać? Nie, no z tym ostatnim to żartowałem. :-) proszę o odpowiedź.

(Kierowca)

2004.6.2 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Zatrzymanie prawa jazdy na 8 miesięcy - kiedy powinienem oddać dokument? (6)

Poiczekaj aż minie 6 miesięcy i złóż oświadczenie, że wykonałeś wyrok sądu :-)

2004.6.2 15:40:37

Witam! Ja równiez miaklem zatrzymane prawko na 6 miesiecy, zadne wezwanie mi nie przyszlo wiec sam nie bede im odnosil jak nie prosza! Wszystko bylo spoko minelo 6 miesiecy i nic.. Niestety pierwsza kontrola policyjna wykazala ze mam zatrzymane prawko na 6 miesiecy, moje tlumaczenie ze ten okres juz minąl nie przynioslo rezultatu poniewaz czas zatrzymania uplywa od momentu zlozenia prawka w Urzędzie Komunikacyjnym. Wiec polecam oddac.

2004.6.3 12:29:20

a jak zostałeśukarany za prowadzenie samochodu z zatrzymanym prawem jazdy??bo ja jezdze tez z zatrzymanym

2004.9.29 13:14:5

Przypominam, że prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień jest zabronione, tj. 1. przed wyrokiem Sądu - zatrzymane przez Policję: wykroczenie, 2. po wyroku Sądu (w okresie zakazu): przestępstwo z art. 244 kk ps. gdy nie zostało odebrane - Urząd Komunikacji wezwie do zwrotu

2005.6.19 23:31:17

co z tego że nie zostało wam zabrane ??? skoro i tak w czasie kontroli sprawdza wasze dane... i wychodzi na to że pomimo tego że masz prawko w domu a nie powinieneś mieć TO I TAK NIE MOżESZ PROWADZIC wiec nie ma roznicy

2007.5.26 10:21:13

Witam mam na imie Adam mam 30 lat i jestem z Łodzi.Niespełna rok temu prowadziłem auto po imprezie na drugi dzień byłem lekko słabawy i zatrzymała mnie policja,wynik alkomatu to 0,33 w wydychanym powietrzu.Zostalo mi zatrzymane prawo jazdy na okres jednego roku czyli powinienem je odebrać w październiku tego roku.Tymczasem urząd wydający prawa jazdy nadesłał mi pismo w którym pisze,że zakłada mi sprawe z urzędu o zatrzymanie mi praw do prowadzenia pojazdów czyli,że prawa jazdy mi nie odda.Pomóżcie co mam robiś,gdzie pisać itd...pozdrawiam

2007.7.13 10:19:46

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika