Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

baterie słoneczne na bloku??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mam pytanie, czy teoretycznie na bloku lub kamienicy zgodnie z prawem możliwe jest postawienie kolektorów słonecznych? Powiedzmy że kamienica jest prywatna, moja, więc nikt nie wyrazi sprzeciwu w tej kwestii. Pytanie czy prawo budowlane pozwala na coś takiego?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Zbieranie i transport odpadów bez zezwolenia

    Zbieranie jakiego rodzaju odpadów nie wymaga zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie zbierania lub transportu odpadów?

  • Mieszkanie spółdzielcze a grunt przy budynku

    Czy mając mieszkanie własnościowe w bloku należy mi się kawałek terenu obok bloku? Powierzchnia mieszkania 46 m2.

  • Zakłócanie porządku publicznego

    W bloku mieszkalnym wszyscy mieszkańcy (mieszkający w jednej klatce schodowej) mają wykupione mieszkania. Czy w związku z tym klatka schodowa jest również własnością prywatna wszystkich? Czy można powiedzieć osobom obcym przebywającym w klatce i np. palącym papierosy lub pijącym alkohol, aby opuścili teren prywatny a w sytuacjach "drażliwych" czy można wezwać policję informując, że "ktoś" nie chce opuścić terenu prywatnego?

  • Strych częścią wspólną

    Posiadam mieszkanie w bloku wielorodzinnym, który jest wspólnotą mieszkaniową. Wszystkie pomieszczenia oprócz strychu zostały zinwentaryzowane. Czy strych, pomimo iż nie jest zawarty w projekcie, ani zinwentaryzowany, jest częścią wspólną wspólnoty mieszkańców naszego bloku?

  • Sprzedaż mieszkania

    W 2010 roku sprzedałem mieszkanie nabyte w 2009 roku stanowiące własność wyodrębnionego lokalu. W międzyczasie ponosiłem comiesięczne wydatki na rzecz administratora nieruchomości wspólnej (bloku), w tym czynsz. Mieszkania w tym czasie nie użytkowałem tylko oferowałem do sprzedaży. Czy wskazane wydatki powinienem uwzględnić w PIT-cie 39 w formie odpisów amortyzacyjnych (pole 23), czy też mogę je doliczyć do kosztów uzyskania przychodu w polu 22?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane