Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Brak zgody na budowę przyłącza kanalizacyjnego.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry,

  Chciałbym prosić o pomoc w kwestii budowy przyłącza kanalizacyjnego. Sprawa jest odrobinę skomplikowana, tak więc postaram się przedstawić ją jak najbardziej prosto
  - posiadam działkę, na której trwa budowa domu
  - działka jest "drugą" działką od strony drogi publicznej (za nią możliwe jest wytyczenie w przyszłości kolejnych działek przez właściciela gruntu)
  - dojazd do działki jest po wydzielonym pasie drogi prywatnej (około 70m)
  - w drodze publicznej około 2 lata temu została wybudowana sieć kanalizacyjna

  Problem/y:
  - w spółce kanalizacyjnej nie dostałem warunków technicznych na wybudowanie przyłącza kanalizacyjnego. Jako argumentację podali, że moja działka nie leży przy drodze publicznej i nie jest ostatnią możliwą działką (mam na działce przyłącze wody wybudowane około 4 lata temu. Nie było wtedy problemów z uzyskaniem pozwolenia). Powiedzieli mi, że mogę wystąpić o uzyskanie zgody na budowę sieci kanalizacyjnej.
  - w wybudowanej przez miasto kanalizacji nie zostawiono żadnego przyłączą, które mogłoby być wykorzystane przeze mnie do włączenia się do sieci (moja działka jako budowlana widnieje w planie zagospodarowania od około 20 lat). Dlatego też trochę byłem zdziwiony, że nie zostawili takiej możliwości.

  Pytania:
  Czy jest sens i jakieś argumenty prawne, którymi można by się podeprzeć w kwestii wystąpienia do miasta z prośbą o wybudowanie ze swoich środków łącznika dla mojej posesji (dokładniej chodzi o wybudowanie w drodze studzienki, do której mógłbym się podłączyć)? Doprowadzenie sieci do mojej posesji (tj. wybudowanie części znajdującej się w drodze prywatnej) jestem w stanie wykonać we własnym zakresie.

  Wiadomo, że jest to koszt i jeżeli napiszę do miasta coś w stylu "Proszę zbudujcie mi przyłącze..." to zapewne w najlepszym przypadku dostanę odpowiedź "Chętnie ale nie mamy pieniędzy na takie cele..."

  Zwracając się do urzędu miasta chciałbym móc się podeprzeć czymś konkretnym co zwiększyło by szanse na powodzenie.

  Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki :)

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane