Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Budowa na granicy działki

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  dostałam od sąsiada zgodę pisemną na budowę domu w granicy działki. Teraz ocieplam budynek i sąsiad zmienił zdanie, zabrania dalszego postępu prac. Czy mimo to mogę kontynuować pracę? Czy może on tak nagle zmienić zdanie?

  Odpowiedz Cytuj
 • Jeśli jest na piśmie zgoda na budowę to sąsiad już nic nie może zrobić. Może oczywiście wystąić do sądu o unieważnienie swojej zgody ale to on musi udowodnić że podpisał ją pod naciskiem itp
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Budowa ogrodzenia od ulicy

  Jeśli mam ogrodzenie swojej działki budowlanej od ulicy, a przed tym ogrodzeniem (ale od strony swojej działki, a więc na moim terenie) chcę postawić dodatkowe ogrodzenie odcinające mnie od ulicy (hałas, niebezpieczna okolica), czy musze to gdzieś zgłaszać? W zasadzie ogrodzenie to nie jest od ulicy (takie podlegają zgłoszeniu do gminy). Stoi na terenie mojej działki jako dodatkowy płot (jeden jak wspominałem stoi już od dawna na granicy działki od strony ulicy. Czy mogę więc postawić ten dodatkowy płot na mojej ziemi? Czy mogę zrobić to bez zgłaszania?

 • Budowa ze starym pozwoleniem na budowę

  Kupiłem działkę budowlaną pod zabudowę mieszkaniowo-usługową, przylegającą do działki sąsiada. Sąsiad zaczął właśnie budowę garażu, którego ściana powstaje dokładnie na granicy działek. Czy przepisy zezwalają na takie umiejscowienie obiektu bez zachowania odległości od granicy 3 lub 4m? Sąsiad ma projekt budowlany z pozwoleniem na budowę z 2002 r., a moja działka została wyodrębniona z gruntów ornych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w 2004 r.

 • Odległość balkonu i schodów od działki sąsiada

  O ile mogę zmniejszać odległość domu od granicy działki (4 metry) - balkony, okapy i schody?

 • Budowa w granicy

  Zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę wykonano budynek mieszkalny w granicy działki. Jaki element budynku powinien być w granicy (ława fundamentowa, zewnętrzna krawędź konstrukcji ściany, ściana otynkowana, czy wraz z ociepleniem i tynkiem)? Co w przypadku późniejszego docieplania (20 cm) budynku stojącego już w granicy? Jakie elementy budynku mogą wystawać za granicę i o ile cm (np. okap)?

 • Odległość płotu od granicy nierucomości

  Czy można wybudować wiatę z jedną ścianą murowaną z cegły o wysokości 2m, przy granicy działki bez zgody sąsiada? Jaką maksymalną wysokość może mieć pełen płot rozgraniczający dwie działki budowlane?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane