Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

drzewa na granicy działki

Witam, na działce sąsiadującej z moim domem sąsiad zasadził drzewa iglaste które gałęziami wchodzą na mój dom. Rosną one na granicy działek. Jaki jest art. "Prawa Budowlanego" który mówi że do niego należy usunięcie zwisających gałezi na moim domie. Sąsiad mimo apeli z naszej strony nie reaguje, a drzewa już wkrótce mogą stanowić duży problem w zimie lub w czasie huraganów. Bardzo prosze o pomoc; jeśli ktoś pzrerabiał podobną kwestie.

2006.6.16 11:45:6

Odpowiedzi w temacie: drzewa na granicy działki (5)

Nie ma takiego przepisu. Jest to możliwe jedynie na drodze cywilnej.

2007.6.8 14:44:43

witam my tez mamy taka samą sytuacje i nic tez nie mozemy zrobic jedynie obcinac gałaaski z naszej strony .pisalismy juz do gminy ,byli poogladali i powiedzieli ze drzewa sa w dobrym stanie i niech rosna ,bylismy tez u własciciela bo niedawno drzewo sie przewrociło przy burzy ale poszło na odnich strone to powiedzieli nam ze dzrewa rosna i beda rosły .i taka odpowiedz dostalismy . no my tez sie teras boimy jak sa jakies silniejsze wiatry ze sie przewroca . nie wiemy co mamy robic

2008.11.17 14:39:55

Miałam taki sam problem. Ale odbyła się sprawa w sądzie i teraz grabienie,wywóz liści oraz obcinanie gałęzi odbywa sie na koszt właściela drzew czyli sąsiada. (16 duzych topoli)

2008.12.13 17:55:28

Posiadam działkę gdzie na granicy rosną drzewa. Chciałbym wyciąć te drzewa, ale nie wiem czy potrzebuję na to jakieś pozwolenia? Czy potrzebna jest zgoda sąsiada?

2011.10.6 14:14:25

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika