Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

działka komercyjna i budynek usługowy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • mariusz
  Wysłany: 2009-07-13 06:44:21

  jak budynek na takiej działce przekształcić na mieszkalny

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Podatek od działki

  Kupiłem dom i budynek gospodarczy, na działce o powierzchni 0,95 a. Cała działka to 0,95 ara. Dostałem z Gminy podatek do zapłaty 1000 m kwadratowych. Czy Gmina powinna odliczyć od metrów dom i budynek gospodarczy?

 • Podatek od nieruchomości

  W danym roku obywatel wybudował budynek mieszkalno-usługowy. W następnym roku, w miesiącu lutym, rozpoczęto użytkowanie budynku - część budynku (parter) została zajęta na prowadzenie działalności gospodarczej, w miesiącu marcu użytkowano już pozostałą część budynku (piętro) - mieszkalną. Czy obowiązek podatkowy powstaje z dniem 1 stycznia roku następującego po roku, w którym rozpoczęto użytkowanie budynku zarówno w stosunku do części mieszkalnej jak i części zajętej na prowadzenie działalności gospodarczej?

 • Sprawdzenie legalności budynku

  Zamierzam kupić działkę, na której zlokalizowany jest budynek. W wypisie z księgi wieczystej działka ta jest opisana jako działka niezabudowana. Właściciel twierdzi, iż budynek ten został zbudowany legalnie, jednakże odmawia mi udostępnienia dokumentacji potwierdzającej ten fakt. Czy i gdzie mam możliwość sprawdzenia, czy ten budynek to nie jest samowola budowlana?

 • Działka ewidencyjna - definicja

  Co to jest działka ewidencyjna?

 • Budynek wybudowany na cudzym gruncie

  Brat mojej mamy wzniósł na działce będącej własnością mamy budynek mieszkalny. Zrobił to w pełni świadomie. Początkowo były plany podziału działki natomiast ostatecznie nie doszły one do skutku - nie ma akutu notarialnego, a w KW cała działka figuruje na mamę. Brak jest też podstaw do uznania zasiedzenia - nie minęło jeszcze 30 lat. W tym roku brat mamy zmarł. Czyją własnością jest budynek? Czy pozostali spadkobiercy brata mamy mogą dochodzić praw do budynku (działki którą użytkował). Dodam że przez cały okres podatki za budynek płacili moi rodzice.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane