Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Działka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    chcę kupić siedlisko o powierzchni ok 0,7 ha z zabudowaniami: domek mieszkalny i 2 budynki gospodarcze. Nie jestem rolnikiem i chciałbym zbudować tam dom ok. 120 mkw. Czy mogę zburzyć istniejące zabudowania? Jakie warunki muszę spełnić?

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam podobnie jak połowa nas mam ten sam problem Gdyż planuje zakupić dzialke chyba to jest rolna z tąd moje pytanie w mpzp jest napisane ze działka stanowi tereny jednorodzinnej zabudowy mieszkaniowo -usługowej i zagrodowej symbol terenu w planie MU . Na terenach tych dopuszcza sie realizacje budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego i wielorodzinnego do 4 mieszkań w budynku a także budownictwa zagrodowego i gospodarczego. Lecz z wypisu rejestru gruntow pisze ze całkowita pow.dzialki to 2410m w czym 1210 m to RIIIb drugie 1200m to RIVa. Wiadomo ze r to grunty orne . Moje pytanie w takim razie brzmi czy to jest działka budowlana czy rolna ?oraz czy te podzielone dzialki maja jakiś wpływ na budowę domu i czy także trzeba je odrolnic jeśli tak to jaka jest przybliżeniu cena jeśli ktoś sie orientuje Dziękuje i pozdrawiam
  • Reklama

  • Witam, Mam zapisaną w spadku działkę wraz z zabudowaniami mieszkalno-gospodarczymi. Budynki położone są na dużej działce, która w ewidencji gruntów posiada jeden numer ewidencyjny, jednakże podzielona jest linią rozgraniczającą ją na dwie mniejsze ze względu na różne przeznaczenie.Część to grunty orne a część tereny mieszkaniowe. Moje pytanie brzmi czy zapis w testamencie dotyczy całej działki czy też jedynie tej części oddzielonej linią rozgraniczającą i sklasyfikowaną jako tereny mieszkalne. Czy linia rozgraniczająca działkę na różne tereny użytkowe skutkuje w jakiś sposób w prawie spadkowym i powoduje dziedziczenie jedynie części działki z budynkami?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane