Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jednorodzinny czy wielorodzinny budynek mieszkalny

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jeżeli nieruchomość na której stoi budynek mieszkalny, a należy i jest zamieszkały przez trzech właścicieli, to można uznać ten budynek jako budynek trójlokalowy lub trójrodzinny albo wielolokalowy. Jaka definicja jest prawidłowa i czy w ogóle jest poprawna. Kto decyduje o tym czy dany budynek jest jednorodzinny czy też wielo. Nie mogę znaleźć jako takiej prawnie zdefiniowanej nazwy. Sprawia mi to kłopot ponieważ otrzymaliśmy pismo z mojego UM żebym przedstawił im na jakiej podstawie twierdzę we współnej deklaracjii o wywozie śmieci ,że dom w którym mieszkają trzy rodziny jest domem wielolokalowym a nie jednorodzinnym. Urzędnik twierdzi,że na podstawie ewidencji budynków jest to zabudowa jednorodzinna. Ponadto Urząd Miasta informuje mnie(nas) , że nie posiada dokumentów wskazujących o samodzielności lokali mieszkalnych lokalizowanych w budynkach mieszkalnych usytuowanych na terenie działki( tu nr ) i adres.Jednym słowem inaczej ujmując zagadnienie chodzi o problem :
  Czy jest jakiś obowiązek rejestracji i kwalifikacji zakupionego budynku mieszkalnego na nieruchomości z założeniem ,że będzie pełnił on role budynku trójlokalowego dla oddzielnie rozliczających się trzech rodzin. Prawo nie określa co to jest budynek wielorodzinny czy też wielolokalowy. Więc każdy budynek mieszkalny może chyba być budynkiem wielorodzinnym, jeżeli tak zadecydują zamieszkałe w nim rodziny???
  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane