Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Na co można przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży mieszkania ze spadku?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Otóż, otrzymałem po zmarłym tacie mieszkanie do podziału z bratem - sprzedaliśmy je i podzieliliśmy się po połowie. Aby uniknąć zapłacenia podatku z tego tytułu zakupiłem niewielką działkę budowlaną, jednak została mi jeszcze niewielka kwota z tamtego mieszkania (czyli muszę wydać jeszcze ok. 2 tys. zł aby nie płacić podatku). I tu pojawia się moje pytanie - czy mogę wydać tę sumę, by ogrodzić działkę, kupić bramę, furtkę etc? Pani w okienku poinformowała mnie, że mogę to wydać na media, remont i takie tam, ale na ogrodzenie nie - to tapetę kupić mogę, a siatki już nie? Chciałbym się dowiedzieć, czy tak jest naprawdę. Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Sprzedaż darowizny

  Otrzymałam darowiznę (nieruchomość w Polsce) od swojej Cioci, która jest obywatelką innego państwa. Ciocia kiedyś była obywatelką Polski. Czy mogę sprzedać tę darowiznę w krótkim czasie po otrzymaniu bez większych konsekwencji podatkowych? Chcę przeznaczyć pieniądze na zakup mieszkania.

 • Opodatkowanie sprzedaży darowanego mieszkania

  Dostałem w darowiźnie mieszkanie od babci w 2000 r. Czy mogę je sprzedać przed upływem 5 lat (i być zwolnionym z podatku), kupując inne nowe mieszkanie (na kredyt), lecz przed zbyciem nieruchomości, którą otrzymałem w darowiźnie? Czy też muszę (aby zachować ulgę) kupić nowe mieszkanie dopiero po zbyciu nieruchomości otrzymanej w darowiźnie?Pieniądze otrzymane ze sprzedaży tej nieruchomości zamierzam przeznaczyć na spłatę kredytu otrzymanego na nowe mieszkanie.

 • Załączniki do wniosku w sprawie spadkowej

  Do sprawy o stwierdzenie nabycia spadku potrzebne są akty zgonu, małżeństwa itp. Jeżeli potrzeba więcej egzemplarzy to można je sobie skserować, czy trzeba uwierzytelnić, gdzie?

 • Zakaz zbycia lokalu nabytego z bonifikatą

  Dostałem w spadku mieszkanie kupione od gminy 3 lata temu z 90% bonifikatą z zastrzeżeniem niezbywania przed upływem 10 lat. Czy będę musiał zwrócić zwaloryzowaną bonifikatę w momencie sprzedaży mieszkania w bieżącym roku?

 • Zwolnienie przychodu ze zbycia działki

  Moja mama jest właścicielem mieszkania spółdzielczego, na którym jeszcze ciąży część kredytu do spłacenia. Chciałabym przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży działki na wykup tego mieszkania, aby nie płacić podatku od sprzedaży działki. Nie wiem jednak, czy jest to możliwe, jeżeli członkiem spółdzielni jest moja mama. W urzędzie skarbowym musiałabym udokumentować, że to ja wpłaciłam te pieniądze na cele mieszkaniowe. Jak najlepiej załatwić ten wykup mieszkania, żebym i ja była uwzględniona? Chodzi mi przede wszystkim o uwzględnienie dla US.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane