Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Odległość okien od granicy

Czy przepis mówiący o odległości otworów okiennych od granicy także garaży i budynków gospodarczych postawionych blisko granicy (bez okien po stronie granicy)? Zabudowa ta była wykonana dawno temu jeszcze sprzed wydania Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 „W sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynku i ich usytuowanie”. A w przypadku domu mieszkalnego usytułowanego od granicy w odgległości mniejszej niż 4m. Rozporządzenie mówi, że nie może być okien w takim przypadku. Jednak zabudowa jest stara >30 lat i okno o którym piszę jest na planie. Czy mogę zmienić otwór okienny i zamiast jednego dużego okna wstawić dwa małe (planuję postawienie ściałek działowych i rozdzielić ubikację od łazienki). Jeżeli sąsiad wyrazi zgodę na piśmie występowanie oknien tak blisko granicy, czy to będzie zgodnie z prawem? W przeciwnym wypadku jakie sankcje mogą mnie czekać z tego powodu. Dom z zabudową odziedziczyłam po dziadkach i nie wiem co mam zrobić w tej sprawie. Proszę o radę

2006.8.23 7:47:44

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Odległość okien od granicy

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika