Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Odstępstwo od MPZP

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  proszę o pomoc w następującej sytuacji.
  Chcemy wybudować dom na wąskiej działce gdzie zabudowa będzie 4,5m od granicy działki. Prawo budowlane wymaga minimum 4m (czyli ten warunek spełniamy) natomiast gmina w MPZP zapisała aż 6m minimum od granicy działki.
  Czy możliwe jest uzyskanie odstępstwa od warunku 6m w MPZP spełniając kryterium 4m w prawie budowlanym - gmina odpowiada ze ustawa o MPZP nie przewiduje odstępstw natomiast wyszukaliśmy iż gmina Kościelisko na południu kraju takie odstępstwa wydaje.
  Czyli jest możliwość uzyskania odstępstwa od MPZP i dostać pozwolenie na budowę czy nie ma?

  Odpowiedz Cytuj
 • przy migdalowej
  Wysłany: 2016-11-03 17:07:02

  Witam, proszę o pomoc w następującej sytuacji. Chcemy wybudować dom na wąskiej działce gdzie zabudowa będzie 4,5m od granicy działki. Prawo budowlane wymaga minimum 4m (czyli ten warunek spełniamy) natomiast gmina w MPZP zapisała aż 6m minimum od granicy działki. Czy możliwe jest uzyskanie odstępstwa od warunku 6m w MPZP spełniając kryterium 4m w prawie budowlanym - gmina odpowiada ze ustawa o MPZP nie przewiduje odstępstw natomiast wyszukaliśmy iż gmina Kościelisko na południu kraju takie odstępstwa wydaje. Czyli jest możliwość uzyskania odstępstwa od MPZP i dostać pozwolenie na budowę czy nie ma? to samo pytanie, identyczna sytuacja.
 • Reklama

 • Damiannuna
  Wysłany: 2017-03-06 20:46:41

  Witam wszystkich i kieruję do was pytanie odnośnie MPZP czy jeżeli na owym planie mam pozwolenie na budowę i jest ona wyznaczona linia nieprzekraczalną a od granicy lini mogę budować to czy w sytuacji gdy na wyznaczonym terenie przeznaczonym do budowy znajduje się studzienka kanalizacyjna czy mogę na niej postawić pawilon w budownictwie modułowym który nie ma fundamentów, i nie jest na stałe związany z gruntem?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane