Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Odstępstwo od MPZP

Witam,
proszę o pomoc w następującej sytuacji.
Chcemy wybudować dom na wąskiej działce gdzie zabudowa będzie 4,5m od granicy działki. Prawo budowlane wymaga minimum 4m (czyli ten warunek spełniamy) natomiast gmina w MPZP zapisała aż 6m minimum od granicy działki.
Czy możliwe jest uzyskanie odstępstwa od warunku 6m w MPZP spełniając kryterium 4m w prawie budowlanym - gmina odpowiada ze ustawa o MPZP nie przewiduje odstępstw natomiast wyszukaliśmy iż gmina Kościelisko na południu kraju takie odstępstwa wydaje.
Czyli jest możliwość uzyskania odstępstwa od MPZP i dostać pozwolenie na budowę czy nie ma?

2012.2.5 9:31:30

Odpowiedzi w temacie: Odstępstwo od MPZP (2)

[cytat]

Witam,
proszę o pomoc w następującej sytuacji.
Chcemy wybudować dom na wąskiej działce gdzie zabudowa będzie 4,5m od granicy działki. Prawo budowlane wymaga minimum 4m (czyli ten warunek spełniamy) natomiast gmina w MPZP zapisała aż 6m minimum od granicy działki.
Czy możliwe jest uzyskanie odstępstwa od warunku 6m w MPZP spełniając kryterium 4m w prawie budowlanym - gmina odpowiada ze ustawa o MPZP nie przewiduje odstępstw natomiast wyszukaliśmy iż gmina Kościelisko na południu kraju takie odstępstwa wydaje.
Czyli jest możliwość uzyskania odstępstwa od MPZP i dostać pozwolenie na budowę czy nie ma?

to samo pytanie, identyczna sytuacja.

2016.11.3 17:7:2

Witam wszystkich i kieruję do was pytanie odnośnie MPZP czy jeżeli na owym planie mam pozwolenie na budowę i jest ona wyznaczona linia nieprzekraczalną a od granicy lini mogę budować to czy w sytuacji gdy na wyznaczonym terenie przeznaczonym do budowy znajduje się studzienka kanalizacyjna czy mogę na niej postawić pawilon w budownictwie modułowym który nie ma fundamentów, i nie jest na stałe związany z gruntem?

2017.3.6 20:46:41

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika