Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Problem z firmą wykonującą instalacje grzewczą

Witam,

mam nadzieje że trafiłem do dobrego działu.

Mój problem:

Frima X która wykonywała mi instalację C.O. i C.W. w nowo wybudowanym budynku.
1) Mam moim zdaniem błednie wykonany daszek z komina (przy wiatrach zrywa mi daszek którego muszę szukać po sąsiadach) a wykonawca twierdzi że to jedyna opcja żeby założyć to na moim kominie no chyba że utnie ceramiczny wkłąd kominowy i zakończy to w inny sposób)
2) tu sprawa jest poważna, oferta instalatora była sporządzona indywidualnie pod nas, jednak po uruchomieniu pieca 30.11.2017 stwierdziłem że zimna woda jest wporządku, jednak ciepła śmierdzi ( zapach zgnitych jajek). Mam 2 letniego syna i żonę w 7 miesiącu ciąży i jestśmy zmuszeni pić tą wodę oraz myć w niej naczynia jak również się myć. Herbata kawa wszystko śmierdzi. Od paru dni wszyscy domownicy skarżą się na mdłości, biegunki i bóle brzucha. Firma która wykonywała oferte i instalację twierdzi że to woda dostarczana przez wodociągi jest zanieczyszczona i w reakcji w zasobniku z anodą magnezową daje taki efekt. Jako rozwiązanie podają mi usunięcie anody ( zo oznacza utratę gwarancji) lub kupno anody tytanowej ( dodatkowy koszt 1500zł) - oczywiście pytanie czy cokolwiek to pomoże. Dodatkowo nie chcą przyjechać sprawdzić powodu mojej skargi tylko całość chcą rozwiązywać telefonicznie.

Proszę o pomoc jakie mam wyjścia z danej sytuacji, jakie podejmować kolejne kroki. czy mam prawo żądać od tej firmy odszkodowania za narażenie zdrowia lub braku dostępu do wody ?

Dziękuję bardzo i pozdrawiam

2018.2.7 11:17:26

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Problem z firmą wykonującą instalacje grzewczą

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika