Forum prawne

2 wesela na jednej sali w tym samym terminie

Witam

Jeśli piszę w nieodpowiednim dziale to proszę o przeniesienie. Mamy z narzeczoną następujący problem, a nigdzie nie znalazłem podobnego przypadku. Restauracja dysponuje dwoma salami, duża elegancka i mała w której na codzień jest pizzeria. 13 sierpnia 2015 podpisaliśmy umowę na organizację wesela na sali dużej, ponieważ mala nie przypadła nam do gustu ze względu na brak klimatu weselnego. 2 miesiace później tj. 20 października zgłosiła się inna para która również podpisała umowę na dużą sale w tym samym dniu. Planowana liczba gosci u nas to 41 osób, a u drugiej pary 70 osób i właśnie z tego względu restauracja postanowiła że nasze wesele przeniesie na małą salę nie informując nas w ogóle o zaistniałej sytuacji (twierdza ze sala jest na min. 50 osób, ale przy podpisaniu umowy nikt nie robił problemu z mniejszej liczby planowanych gości) Do błędu przyznała się menedżer lokalu. Moje pytanie brzmi czy mogą coś takiego zrobić kierując się tym, że na drugim weselu będzie więcej gości, czy jako para, która pierwsza podpisala umowę nie mamy pierwszeństwa do sali dużej i czy są jakieś konsekwencje w razie gdyby nam umowę wynajmu sali lokal wypowiedział, chodzi mi o jakiegos rodzaju zadośćuczynienie. Dodam, że ślub zaplanowany jest na 9 września, czyli o całej sytuacji dowiedzieliśmy się na miesiąc przed weselem. Pani menedżer oczywiście chcąc wyjść z sytuacji próbuje zachęcić nas do zmiany sali rabatami za menu, ale my nie chcemy sie zgodzić ponieważ mała sala nam nie odpowiada, a w razie gdybyśmy się nie zgodzili na zmianę chce nam wypowiedzieć umowę zwracajac jedynie zadatek. Co mamy robić, jak walczyć o swoje, przecież wesele ma być najszcześliwszym dniem w życiu i nikt nie chce go spędzać w przeświadczeniu, że nie tak to miało wyglądać. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

2016.8.10 0:2:32

Odpowiedzi w temacie: 2 wesela na jednej sali w tym samym terminie (1)

Dzień dobry,
w takiej sytuacji przede wszystkim trzeba zacząć od analizy umowy. Bez tego nie da się określić co dokładnie można zrobić.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.8.10 18:46:2

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika