Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

5-cio dniowy okres wypowiedzenia

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam Wynajmuje mieszkanie od pana X (od marca 2005), umowę podpisaliśmy na początku 2006 roku. Problem tkwi w tym, że w zeszły wtorek przyszedł i powiedział że znalazł kogoś na nasze miejsce za dwa razy większy czynsz i że mamy się wyprowadzić do 1 października..innymi słowy dał nam 5 dni wypowiedzenia [w tym 3 robocze]. Mieszkanie mamy opłacone do 5tego października [czynsz], rachunki na bieżąco, jeden opłacony z wyprzedzeniem. Dodatkowo ktoś inny jest w tym mieszkaniu zameldowany [może nawet firma jest zarejestrowana na ten adres], sprawia to wiele problemów na co dzień, nawet krwi nie mogę oddać bez meldunku ;) W umowie nie ma nic o minimalnym terminie wypowiedzenia, i jest zawarta na czas nieokreślony. Czy jest jakiś ustawowy okres wypowiedzenia wynajmu mieszkania? Czy pan X ma prawo tak mnie i moją rodzine wyrzucać? Do kogo się mogę zgłosić po pomoc/mediacje? Policja się zajmuje takimi sprawami? pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wypowiedzenie dla pracownika z powołania

  Kiedy rozpoczyna się bieg wypowiedzenia umowy o pracę odwołanego za wypowiedzeniem skarbnika gminy, będącego w tym czasie na zwolnieniu lekarskim?

 • Okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próby

  Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny?

 • Różne okresy wypowiedzenia umowy o pracę

  Czy jedna strona umowy o pracę może mieć czas krótszy, a druga dłuższy okres wypowiedzenia umowy?

 • Okres wypowiedzenia umowy na czas określony

  Pracownik ma umowę o pracę na czas określony oraz 14-dniowy okres wypowiedzenia. Od kiedy liczy się okres 14 dni przy wypowiedzeniu złożonym przez pracownika. Czy od dnia wypowiedzenia czy od następnego czy od 1 dnia następnego miesiąca? Jak jest naliczany urlop jeżeli pracownik przepracował 5 miesięcy a ma prawo do 26 dni?

 • Czas zatrudnienia a termin wypowiedzenia umowy

  Czy okres zatrudnienia u pracodawcy, na podstawie którego liczy się długość okresu wypowiedzenia, musi być okresem ciągłym? Jeżeli wcześniej np. pracowało się gdzieś rok i teraz pracuje się dwa lata, to jaka jest długość okresu wypowiedzenia?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane