Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Blokada środków na koncie bankowym

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  W 2009 roku komornik zablokował mi konto bankowe w multibanku (obecnie mbank) z tytułu alimentów - chociaż potrącane z mojego wynagrodzenia alimenty zaspokajają roszczenia w 100% ale nadgorliwy komornik wysłał mimo wszystko egzekucje na moje konto bankowe.
  Widząc ta sytuacje zrezygnowałem z przekazywania wynagrodzenia do multibanku ponieważ był moment że zostałem bez środków do życia.

  W ubiegłym tygodniu przypomniałem sobie o tamtym koncie i postanowiłem że trzeba go zlikwidować będąc pewnym , że stan konta = "0".
  Po zalogowaniu.... byłem zaszokowany - widniała tam kwota zablokowana ponad 1800 zł (nie przekazana żadnemu komornikowi)
  Udałem sie w następnym dniu do placówki mbanku celem pobrania tych pieniędzy bo wiem obecnie że kwota jakiej nie może zablokować komornik wynosi obecnie 3 x przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw ogłaszanego przez Prezesa GUS za okres bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego.

  Niestety usłyszałem odpowiedź odmowną (jakieś pokrętne wytłumaczenia) ale nie usłyszałem żadnej konkretnej odpowiedzi dlaczego:
  1. w 2009 roku bank nie przekazał tej kwoty np. komornikowi lub zgodnie z ustawą nie zwolnił tej kwoty do wypłaty
  2. od 2009 roku obracał ta kwotą nie naliczając żadnych odsetek

  Dlatego też moje pytanie - w jaki sposób wyegzekwować te zablokowane pieniądze i jaka odpowiedzialność ponosi ewentualnie bank za np. nie przekazanie tej kwoty np. komornikowi.
  Dodatkową sprawą , jest wysokość odsetek jakie powinien naliczyć bank - bo jak wszyscy wiedzą odsetki u komornika są bardzo wysokie a bank blokował pieniądze które mogły w 2009 roku trafić do komornika.
  Byłbym wdzięczny za podpowiedź co mam z tym fantem zrobić
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane