Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Co to jest dokonanie wplaty??

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2003-08-27 00:00:00

  Czy wpłacenie 90% I raty w zakupie nieruchomości można uznac za wpłacenie I raty?? czy sa na to ajkies przepisy, które to okreslają??

  (sebik73)

  Odpowiedz Cytuj
 • K
  Wysłany: 2003-09-04 21:23:31

  90% wpłaty raty to 90%, a rata to 100% wysokości określonej w umowie, czyli jeśli wpłacisz 90% nie będzie to pełna rata i zostaną naliczone odsetki karne
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Sprzedaż na Allegro z USA

  Zwracam się z pytaniem, ponieważ prowadzę sprzedaż w serwisie Allegro. Zakupione przedmioty wysyłam prosto do kupujących ze Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkam i rozliczam się z podatkow. Wplaty otrzymuje na polskim koncie w banku, ktore zostalo zalozone w tym celu dla mnie przez kolezanke, ktora wyswiadcza mi przysluge i nie ma z tego zadnych zyskow, poniewaz nie posiadam polskiego dowodu. Jedyna osoba, ktora uzywa to konto jestem ja, w celu odbierania wplat oraz robienia przelewow na moje wlasne konto w USA. Wiem, ze gdybym otrzymywal wplaty w USA to nie musialbym zakladac dzialalnosci w Polsce ani placic zadnych podatkow, pytanie tylko czy ja lub kolezanka mozemy miec jakiekolwiek problemy z Urzedem Skarbowym przez to, ze otrzymuje wplaty na terenie Polski? Miesieczne wplaty na konto siegaja ok. 5,000-8,000zl, z czego moje zyski wynosza ok. 50%. Czy te pieniadze powinny byc opodatkowane? Czy ja lub kolezanka mozemy miec jakiekolwiek problemy z Urzedem Skarbowym przez to, ze otrzymuje wplaty na terenie Polski i czy pieniadze te powinny byc opodatkowane?

 • Koszty postępowania spadkowego

  Jaki są koszty postępowania spadkowego?

 • Dokonanie przelewu wierzytelności przez wierzyciela

  Według jakich zasad możliwe jest dokonanie przelewu wierzytelności przez wierzyciela?

 • Sposób ustanowienia współwłasności

  Posiadam samochód od 2 lat, chciałabym ustanowić współwłaściciela (siostrę męża). Pani w wydziale komunikacji mówi, że to niemożliwe, bo na fakturze zakupu tylko ja jestem właścicielem. Czy ma rację?

 • Udowodninie rozkładu pożycia małżeńskiego

  Czy dokonanie rozdzielności majątkowej i zgodny podział majątku przeprowadzony przed rozwodem może być pomocne jako dowód na rozkład pożycia małżeńskiego?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane