Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy bank może zająć nieruchomość,jeżeli nie jest spłacany kredyt hipoteczny na innej nieruchomości tego samego kredytobiorcy.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Proszę o informację.
    Jestem właścicielką mieszkania, które jest tylko moją własnością. Mam na nim niewielki kredyt hipoteczny, który spłacam regularnie. Niestety jestem też współbiorcą kredytu hipotecznego na innej nieruchomości. Kredyt pozostał po zakończonym kilka lat temu małżeństwie. Niestety z przyczyn technicznych nie można zrobić rozdzielności kredytowej. W domu obciążonym tą hipoteką mieszka obecnie mój były mąż, a nieruchomośc jest własnością byłych teściów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kredyt ten przestanie być wkrótce przez niego spłacany - w tej chwili już są duże problemy. Moje pytanie - czy bank może przejąć moje mieszkanie, jeżeli nie będzie mógł wyegzekwować należności z nieruchomości, której dotyczy hipoteka ?

    Odpowiedz Cytuj
  • moim zdaniem tak - na tym polega kredyt hipoteczny, tak ta ludzki rozum
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane