Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

darowizna połowy samochodu

Mój narzeczony kupił samochód i chce mi podarować połowę. czy jest to możliwe, jakie opłaty trzeba wnieść i jak wygląda potem rejestracja tego samochodu. (ja wystepowałabym w roli współwłaściciela). Bardzo proszę o odpowiedź

(anutka)

2004.5.24 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: darowizna połowy samochodu (1)

Witaj, podobną do wyżej opisanej sytuacji miałem 4 lata temu, kiedy to ojciec chciał wciągnąć mnie w koszta i "podarował mi" połowę auta. Sytuacja wygląda następująco: spisujesz umowe sprzedarzy lub darowizny połowy pojazdu (ważne by w umowie znalazła się wartość pojazdu (ustalacie ją sami)), następnie wybierasz się do urzędu skarbowego, płacisz podatek (mnie wyniosło to 16 PLN z jakimiś groszami, wyceniliśmy auto na 17 tyś PLN), z kwitkiem o opłaconym podatku, dowodami osobistymi oraz dowodem rejestracyjnym idziecie RAZEM do wydziału komunikacji, gdzie zostanie przerejestrowany pojazd. Jeżeli jesteś swierzo upieczonym kierowcą a narzeczony jeździ dłużej i ma wypracowane zniżki, polecam odrazu w ubezpieczalni zrobić podobny trik, czyli ubezpieczyć pojazd na dwie osoby, wtedy Tobie naliczane są zniżki, natomiast Twój narzeczony nic nie traci (musicie jedynie zapłacić większą składkę ubezpieczeniową).

2006.3.29 20:42:59

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika