Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

droga dojazdowa do dzialki

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam kupilem działke z droga dojazdowa(bynajmniej tak mam na starych mapkach)przy której jest kilka innych dzialek,kiedy próbowałem wiechac na działke jeden z sasiadów zabronil mi jezdzic po tej drodze stwierdzajac ze jest jego własnoscia,ze on za nia placi i moze ja zaorac nawet,co moge zrobic?na mapach podzialu tych dzialek jest jasno zaznaczona droga wewnetrzna3m.czy wrazie czego sad uzna ta droge 3m.czy moge sie starac o nowe wytyczenie 5m drogi,zalezy mi w przyszlosci na budowie.prosze o pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy sąsiad ma rację, twierdząc, że to jego droga. Generalnie nie może istnieć działka budowlana bez dostępu do drogi, więc raczej powinien Pan mieć drogę dojazdową. W pierwszej kolejności warto pokazać sąsiadowi mapę i zapytać na jakiej podstawie twierdzi, że to jest jego droga. Jeśli sąsiad będzie uparty (bo coś mu się wydaje) można poprosić geodetę o sprawdzenie kwestii działki. W trzeciej kolejności wystąpić do sądu o ustalenie dojazdu koniecznego, jeśli okaże się, że nie ma dojazdu do Pana działki. Jeśli Pan uważa, że droga jednak jest i nie ma potrzeby sprawdzania tego, to może Pan przy następnej okazji poinformować sąsiada, że się myli, a Pan będzie jeździł tą drogą do swojej działki. A jak sąsiad uważa, że może ją zaorać, to potem będzie ją na własny koszt utwardzał. Bywa często tak w naszym kraju, że ludzie sobie coś ubzdurają i twierdzą, że jakaś działka jest ich bo kiedyś koń pradziada właśnie na tej drodze potknął się o ten tu kamień, a zawsze był na naszym i tak zaczyna się spór graniczny.
 • Reklama

 • Skoro jest droga na mapach podziału to możliwe że przy podziale byłą ustanawiana służebność drogi koniecznej. Może to Pani sprawdzić także w księdze wieczystej. W razie czego proszę o kontakt jurystka2 http://jurystka.wordpress.com
 • JerryBuilt
  Wysłany: 2017-03-26 19:59:27

  ???? ray ban ?????? ? ?????? ?????? ?????? ??????????? ????????? ???? RAY-BAN! ????? ?????? ???? RAY-BAN ? ???????! ?????? ? ????? ?? ?????! ???????? ???? Aviator, Wayfarer ??? Clubmaster! http://kshop2.biz/KKUYcW - http://s019.radikal.ru/i642/1703/2d/d529f23cdaef.png ?????????? ???? ? ?????????? ?????? ?????? ??? ?????? ???? ? ?????-????????? ?????????????? ???? ?? ??????? ?????? http://kshop2.biz/KKUYcW - ?????? ???? ?????? 3d ?????? ???? ??? ?????? ?? ??????????? ? ??????? http://kshop2.biz/KKUYcW - http://s019.radikal.ru/i634/1703/80/511fb7c108bc.png
 • Fredzio
  Wysłany: 2017-07-16 15:08:46

  Witam moja mama ma na sprzedaż kilka działek budowlanych wraz jest wyznaczona droga.. Jak formianie może moja mama może pozbyć się drogi ?
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane