Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Droga ze służebnością zniszczona przez jednego z użytkowników

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w ustaleniu jak postępować w poniższej sytuacji:

  Mieszkam przy ślepej drodze gruntowej, która jest współwłasnością jednego z sąsiadów oraz osoby trzeciej, nieżyjącej. Korzystam z prawa służebności. Przy tej samej drodze kilkanaście metrów dalej prowadzona jest przez inną osobę korzystającą ze służebności budowa. W ramach prac budowlanych przyjeżdża sprzęt ciężki (betoniarki, transport), który po odwilży rozjeździł drogę do takiego stanu, że niebawem nie będę mógł wyjechać spod domu do pracy.

  Podjęte działania:
  1. Telefon na komisariat - otrzymałem informację, że zgłoszenie zniszczenia drogi powinien zrobić właściciel drogi
  2. Właściciel drogi twierdzi, że zgłaszał Policji, ale Policja kieruje go do sądu.
  3. Firma budowlana twierdzi, że odpowiada tylko za wykonanie prac, nie korzysta ze sprzętu i nie zamawia materiałów - robi to inwestor. Firma budowlana nie chce przekazać danych kontaktowych do inwestora.
  4. Kierownik budowy twierdzi, że nie przebywa na budowie. Poinformował inwestora o problemie z drogą. Dziś drogę zagrabiono, co spowodowało jeszcze gorszy stan nawierzchni. Kierownik budowy twierdzi, że nie jest upoważniony do przekazania kontaktu do inwestora.

  Dodam, że właściciel drogi nie wydał pozwolenia na wjazd samochodów ciężarowych na drogę prywatną, zaś na wjeździe stoi znak zakazu ruchu samochodów ciężarowych z wyłączeniem pojazdów komunalnych.

  Proszę o pomoc - gdzie kierować wnioski o interwencję. Lada moment nie będę mógł wyjechać spod domu, dowieźć dzieci do szkoły ani dojechać do pracy.

  Pozdrawiam,
  Maciej

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane