Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kłopoty z zakupem mieszkania po rozwodzie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Prawie 3 lata temu wzięłam ślub.Po roku rozwiedliśmy się,w międzyczasie wzięliśmy kredyt mieszkaniowy na 450.000 zł na mieszkanie z rynku wtórnego.Wtedy wartość kredytu i mieszkania była podobna..kredyt był w CHF..Mąż w związku z tym że zarabiał dużo zgodził się przejąć całość kredytu,ponieważ ja nie pracowałam w czasie zaciągania go,i moje dochody nie brane były do zdolności myslałam że to będzie proste..Niestety myliłam się,w międzyczasie frank podskoczył ogromnie i wartość kredytu zmienia się na 800.000tys,bank odmówił przeniesienia własności na męża mimo dochodów na poziomie 17000 tys netto..w tym czasie rata wynosiła ok 3300 a ja zarabia łam1700 netto..Jako dodatkowe zabezpieczenie dodał on swoje mieszkanie własnościowe i bank zgodził się..wtedy..Od tamtego czasu 2 razy już usiłowałam kupić mieszkanie..straciłam zadatek..bo Żaden bank nie chciał dać mi kredytu gdyż mimo ze od 3 lat nie mam ni wspólnego z tym mieszkaniem
  wciąż widnieję jako kredytobiorca.. Tydzień temu znalazłam mieszkanie,jedyne ,które przy moich małych dochodach mogłabym kupić, jest to ostatni dzwonek..gdyż wchodzi rekomendacja T i wtedy nikt już nie udzieli mi kredytu..Podpisałam umowę przedwstępną i termin nieprzekraczalny 3mc spędza mi sen z powiek..Podobno nawet nie jestem jeszcze wykreślona z KW?!! Pomocy!! co ja mam robić? od 3 lat tułam się po kątach..czy to ze mąż zostawił mnie dla innej ma być dok końca życia piętnem
  Przecież nie mogę do końca życia dźwigać tego na plecach!!Miałam nadzieję że dostanę od Banku jakąś Promesę na podstawie której będę mogła rozpocząć wnioskowanie o własne M1 ale okazuje się że nawet tego nie dostanę..W firmie ex męża są zwolnienia grupowe..On jeszcze nie dostał,ale twierdzi że nie wie jak będzie..

  Co ja mam robić? Czy jest ktoś ,kto wie jak mam postępować w tej sytuacji? jak ją przyspieszyć? do kogo się udać?podanie do KW już napisałam.. o przyspieszenie decyzji..tylko co dalej?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane