Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Odmowa podpisania umowy prze Plusa

4 lipca zamówiłem za pośrednictwem sklepu internetowego Plusa telefon wraz ze słuchawkami. 12 lipca poinformowali mnie, że zamówienie nie może być realizowane, bo Dział Aktywacji ustanowił kaucję i że zapraszają do salonu. Poszedłem więc do salonu, a tam Pani mnie poinformowała, że nie może zrealizować tego zamówienia, ale mogę podpisać nową umowę. Przy takim samym abonamencie i takich samych ratach mogę mieć ten telefon, ale już bez słuchawek. Próbowałem więc dodzwonić się do BOK, ale oczywiście się nie da. Zadzwoniłem do sklepu, ale tam Pan mnie poinformował, że skoro jest kaucja to nie mogą zrealizować tego zamówienia. Dalej kontaktowałem się z BOK mailowo. Kilkanaście razy prosiłem o kontakt do Działu Aktywacji, aż w końcu dowiedziałem się, że jest to Dział Wewnętrzny i kontaktu nie otrzymam, a w ogóle to oni nie mają telefonu. Poprosiłem więc, żeby BOK zapytało w moim imieniu, który konkretnie podpunkt regulaminu skłonił ich do ustanowienia kaucji. Czytałem regulamin i moim zdaniem żaden podpunkt nie pasuje. Podałem prawidłowe i aktualne dane, nie odmówiłem przesłania dokumentów ani weryfikacji, a sama weryfikacja płatnicza powinna wyjść pozytywnie. Znam doskonale swoją sytuację w BIK i BIG i wiem, że jest ona bardzo dobra. Ponadto zadeklarowałem chęć wysłania PIT, KPiR, zaświadczeń o niezaleganiu z ZUS, US i wszelkich innych możliwych dokumentów finansowych, o które Plus by prosił.

I teraz pytanie: czy Plus może mi odmówić podpisania umowy? Z tego co czytałem to oferta handlowa jest dla niego wiążąca, a skoro ja ją zaakceptowałem to do mnie należy decyzja czy zostanie ona podpisana czy nie. To, że ich sklep internetowy nie ma możliwości przyjąć kaucji (Tak twierdzą, mimo, że napisałem, że mogę dać ją kurierowi, wysłać przelewem lub uiścić w salonie) to nie powinien być mój problem. Ja deklaruję chęć podpisania umowy w dowolnym czasie i miejscu. Zgodziłem się też na telefon bez tych słuchawek, ale z rabatem 1300 zł, czyli tyle ile wynosi rynkowa cena słuchawek. Co o tym myślicie? Mam rację ja czy Plus odmawiając mi podpisania umowy?

2017.7.14 11:23:53

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Odmowa podpisania umowy prze Plusa

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika