Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Podział nieruchomości

Czy na podział nieruchomości wspólnej we wspólnocie mieszkaniowej potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli, czy wystarczy uchwała większości? Co z ksiegami wieczystymi, kto jest władny zmienić, jeśli współwłaściciel na podział nie wyraża zgody?

2008.8.28 19:2:24

Odpowiedzi w temacie: Podział nieruchomości (2)

Witam,
mam następujący problem.
Żona i jej wujek z ciocią, która zmarła są współwłaścicielami nieruchomości w skład której wchodzi piętrowy dom i oddzielona działka rolna o powierzchni niecałe 2200 metrów kwadratowych.
Żona posiada 1/2 udziału w nieruchomości, a wujostwo pozostałą część.
Jak wspomniałem ciocia zmarła i w związku z tym trwa już od dłuższego czasu sprawa spadkowa. Dodam, że moja żona nie jest
zaangażowaną w tę sprawę, ponieważ nie przysługuje jej żaden spadek po cioci.
Chcielibyśmy podzielić wspomnianą działkę, zmienić na budowlaną i wybudować tam dom. W związku z tym mam pytanie jak zrobić to najprościej i czy w ogóle jest to możliwe, biorąc pod uwagę fakt, że po podziale działka rolna będzie bardzo niewielka jak na rolną? Czy najlepiej złożyć w sądzie wniosek o zniesienie współwłasności? I czy musimy czekać na zakończenie sprawy spadkowej, która najprawdopodobnie potrwa jeszcze długo?
Z góry dziękuję.

2016.4.3 15:38:19

Nie wiem jak się do tematu zabrać.

Otóż istnieje nieruchomość zabudowana. Jest 4 współwłaścicieli. W tym 2 to właściciele firmy zarejestrowanej pod adresem tej nieruchomości, 2 następnych współwłaścicieli to ich żony.
Firma będzie kończyła swoją działalność. Każdy z szefów potworzył swoje działalności również zarejestrowane pod tym adresem.
Nieruchomości fizycznie nie da się podzielić. Czy jedyną metodą jest umowa quoad usum? Co w tym przypadku z podziałem kosztów za media oraz podatkiem od nieruchomości. Czy możliwy jest też podział ?

Proszę o pomoc.

2018.1.25 11:44:35

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika