Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Poświadczenie podpisu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2003-10-28 00:00:00

  Witam. Potrzebuję dokonać poświadcznia podpisu na dokumencie w języku angielskim. Mam w związku z tym pytanie - czy konieczne jest uprzednie przetłumaczenie dokumentu na język polski?

  (Bartłomiej Bojko)

  Odpowiedz Cytuj
 • piotrek
  Wysłany: 2003-11-03 00:25:23

  Zdaje się że masz dwa wyjścia. Po pierwsze zgłosić się do tłumacza przysięgłego języka angielskiego, który przetłumaczy tekst na polski i potem polski organ uprawniony do potwierdzania, potwierdzo zgodność podpisu z oryginałem (notariusz lub urzędnik USC, sekretarz miasta). Druga ewentualność to bezpośrednio potwierdzenie podpisu na dokumencie angielskim przez polskiego notariusza. Notariusz potwierdza oryginalność podpisu, a nie tekst dokumentu, także nie powinno być problemu. W razie czego tekst pieczęci potwierdzenia możesz dodatkowo przetłumaczyć - dla jasności w kontaktach z brytyjskimi organami urzędowymi.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane