Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Prawa autorskie, domena

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam

  Na początku chciałem zaznaczyć ze jest to mój pierwszy post i nie do końca wiem czy powinienem założyć nowy watek czy wyszukać podobny temat w szukajce. Jeśli tak to prosiłbym moderatora o przepięcie?.. Z góry, dziękuje :)
  Ok., ale do sedna.
  Wątek dotyczy nazwy domeny. Istnieje aplikacja na smart fony, dzięki której można edytować filmy, i umieszczać je do oceny innych użytkowników w samej apce. Aplikację można ściągnąć przykładowo pod adresem domenax.com. Z uwagi że aplikacja staje się coraz bardziej popularna, powstał pomysł zbudowania portalu właśnie z tymi produkcjami. Domena domenax.pl jest wolna, czyli z rozszerzeniem pl. Użytkownicy na mojej stronie będą mogli dzielić się swoimi produkcjami z innymi użytkownikami portalu. Na tej stronie chcę również umieścić bezpośrednie linki do oficjalnej aplikacji, czyli z rozszerzeniem .com ?
  Mam nadzieję, że przedstawiłem sprawę dosyć jasno.
  Będę wdzięczny za pomoc, jeśli chodzi o prawa autorskie, i samej nazwy domeny. Czy będzie to dodatkowo czyn nieuczciwej konkurencji?

  Odpowiedz Cytuj
 • AM
  Wysłany: 2018-05-11 14:02:27

  Polecam konsultacje z prawnikiem "w realu" ;)
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.