Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Skradzione wrażliwe dane osobowe

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

 • Witam, ostatnio ktoś próbował wyłudzić ode mnie login do systemu bankowości elektronicznej przez słuchawke. Oczywiscie nic nie podałem. Od razu przypomniala mi sie sytuacja w ktorej kiedys podalem komus moje imie, nazwisko, pelny adres zamieszkania i pesel. (Chodzilo o prace za granicą, lecz okazalo sie ze to oszust) Czy ktoś z takimi danymi moze wyrzadzic mi krzywde, pomijając ze moze znalesc mnie pod adresem i skopać dupe.

  Odpowiedz Cytuj
 • Janineczka
  Wysłany: 2018-02-23 09:33:06

  Oczywiście, że może. Szczególnie gdy wchodzą nowe przepisy RODO to możesz wyciągnąć z tego konsekwencje. Poczytaj na tym blogu o rodo i poradach prawnych z pewnością wyciągniesz coś wartego uwagi. http://www.radca-prawny-czapczynski.pl/porady-prawne-2018-sie-zmieni-najblizszych-miesiacach/
 • Reklama

 • Podałeś w sumie pełne dane, które potrzebne są do zaciągnięcia jakiejś chwilówki na Ciebie... To jest najgorsze, że chcąc zrobić coś dobrego dla siebie możemy przed przypadek sprowadzić na siebie spore kłopoty, które będą nas dużo kosztowały.
 • Klara
  Wysłany: 2018-07-15 20:00:23

  No cóż dlatego warto się zabezpieczyć przed wykorzystywaniem naszych danych, ja jakiś czas korzystam z chronpesel

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane