Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

ujawnienie budynku mieszkalnego w KW

Bank, w którym mamy kredyt hipoteczny na budowę domu chce abyśmy ujawnili budynek mieszkalny w KW. Pani z sądu twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak ujawnienie budynku w KW. Kto ma rację. W banku powiedziano mi, że do wniosku o zmianę wpisu w KW dołancza się dokumenty ze starostwa potwierdzające oddanie budynku do użytkowania i na tej podstawie ujawnia się budynek. Może ktoś z Was miał podobny problem? ____________

2004.9.30 12:48:22

Odpowiedzi w temacie: ujawnienie budynku mieszkalnego w KW (3)

Jak najbardziej aby ujawnic budynek nalezy przedlozyc w sadzie standardowy wniosek oraz ewidencje budynku z inspektoratu budowlanego ( naturalnie budynek musi byc oddany do uzytku)

2004.12.26 23:8:29

budynek ujwania się przez wpisanie do załącznika o nazwie "Załącznik - żądanie wpisu do księgi wieczystej", można to zrobić zakładając księgę dla nieruchomości jak również zmianiając wpis w księdze. Ujawnia się dla celow czysto informacyjnych, przedstawiając np. kartotekę budynkową sporządzoną przez geodetę.

2005.10.11 21:50:8

jako użytkownik wieczysty działki po wybudowaniu domu wystapiłem o ujawnienie budynku w księdze wieczystej i pojawił się zapis w 2004r
w dziale I-5 sposób korzystania: [b]tereny mieszkaniowe W.U -działka gruntu zabudowana domem jednorodzinnym[/b],
w marcu 2010 rwykupiłem działkę i stałem się właścicielem i zapis
w dziale I-5 sposób korzystania:[b]tereny mieszkaniowe[/b]
nic nie wspomina się o budynku czy to jes prawidłowo czy powinienem wystapic o sprostowanie?
z powazaniem Marek Holyński

2010.8.10 8:21:22

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika