Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

umowa warunkowa sprzedaży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • W styczniu 2005 r. zawarłam umowę kupna sprzedaży gruntu ornego (62 ary).Ponieważ jako kupująca nie mam wykształcenia rolniczego i nie mam ziemi rolnej, była zawarta przed notariuszem w formie aktu notarialnego umowa warunkowa sprzedaży, czyli Trzeba było czekać na decyzję Agencji Nieruchomości Rolnej czy nie skorzysta z prawa pierwokupu. Po krótkim czasie przyszła odpowiedź z tejże Agencji, że nie skorzysta ona z prawa pierwokupu.Teraz należałoby podpisać akt przenoszący własność ze sprzedającego na kupującego, ale ten sprzedający się rozmyślił, bo żąda więcej pieniędzy. Dogadaliśmy się na 10 tys.zł, a on chce 100 tys zł. i nie chce dokończyć tej sprzedaży. Wziął też 10% ceny przy podpisywaniu aktu warunkowej sprzedaży. Jakie mam szanse wygrania sprawy w sądzie. Czy mam złożyć do sądu wniosek czy pozew?

    Odpowiedz Cytuj
  • jakc
    Wysłany: 2006-12-07 17:26:44

    nie mam pojęcia!!!!!!!!!!!
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • Kinga
    Wysłany: 2007-04-11 13:03:27

    Jestem zainteresowana finałem Twojej sprawy, gdyz jestem w tej samej sytuacji
    Odpowiedz Cytuj
  • prawie pokrzywdzony
    Wysłany: 2007-05-16 21:49:56

    Dla wszystkich co nie wiedzą!!!!!!!w dniu podpisania umowy sprzedazy warunkowej nowym właścicielem dzialki staje sie kupujący o ile agencja nieruchomoci nie wystapi z prawem pierwokupu .Najwazniejszy warunek kasa musi byc zapłacona na czas sprzedajacemu
    Odpowiedz Cytuj
  • prawie pokrzywdzony
    Wysłany: 2007-05-16 21:50:14

    Dla wszystkich co nie wiedzą!!!!!!!w dniu podpisania umowy sprzedazy warunkowej nowym właścicielem dzialki staje sie kupujący o ile agencja nieruchomoci nie wystapi z prawem pierwokupu .Najwazniejszy warunek kasa musi byc zapłacona na czas sprzedajacemu
    Odpowiedz Cytuj
  • Po zawarciu umowy warunkowej kupujący zrezygnował z chęci zakupu.Czy powinnam zwrócić mu zaliczkę?
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane