Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

umowa warunkowa sprzedaży

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • W styczniu 2005 r. zawarłam umowę kupna sprzedaży gruntu ornego (62 ary).Ponieważ jako kupująca nie mam wykształcenia rolniczego i nie mam ziemi rolnej, była zawarta przed notariuszem w formie aktu notarialnego umowa warunkowa sprzedaży, czyli Trzeba było czekać na decyzję Agencji Nieruchomości Rolnej czy nie skorzysta z prawa pierwokupu. Po krótkim czasie przyszła odpowiedź z tejże Agencji, że nie skorzysta ona z prawa pierwokupu.Teraz należałoby podpisać akt przenoszący własność ze sprzedającego na kupującego, ale ten sprzedający się rozmyślił, bo żąda więcej pieniędzy. Dogadaliśmy się na 10 tys.zł, a on chce 100 tys zł. i nie chce dokończyć tej sprzedaży. Wziął też 10% ceny przy podpisywaniu aktu warunkowej sprzedaży. Jakie mam szanse wygrania sprawy w sądzie. Czy mam złożyć do sądu wniosek czy pozew?

  Odpowiedz Cytuj
 • jakc
  Wysłany: 2006-12-07 17:26:44

  nie mam pojęcia!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Kinga
  Wysłany: 2007-04-11 13:03:27

  Jestem zainteresowana finałem Twojej sprawy, gdyz jestem w tej samej sytuacji
  Odpowiedz Cytuj
 • prawie pokrzywdzony
  Wysłany: 2007-05-16 21:49:56

  Dla wszystkich co nie wiedzą!!!!!!!w dniu podpisania umowy sprzedazy warunkowej nowym właścicielem dzialki staje sie kupujący o ile agencja nieruchomoci nie wystapi z prawem pierwokupu .Najwazniejszy warunek kasa musi byc zapłacona na czas sprzedajacemu
  Odpowiedz Cytuj
 • prawie pokrzywdzony
  Wysłany: 2007-05-16 21:50:14

  Dla wszystkich co nie wiedzą!!!!!!!w dniu podpisania umowy sprzedazy warunkowej nowym właścicielem dzialki staje sie kupujący o ile agencja nieruchomoci nie wystapi z prawem pierwokupu .Najwazniejszy warunek kasa musi byc zapłacona na czas sprzedajacemu
  Odpowiedz Cytuj
 • Po zawarciu umowy warunkowej kupujący zrezygnował z chęci zakupu.Czy powinnam zwrócić mu zaliczkę?
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Umowa przedwstępna zawarta pod warunkiem

  Czy umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości może być warunkowa tzn. czy może być zawarty w niej warunek, że będzie ważna dopiero w momencie wystawienia promesy z banku gwarantującej udzielenie kredytu dla osoby kupującej?

 • Sprzedaż - skutek zobowiązujący i rozporządzający

  Aby sprzedać nieruchomość rolną, co do której prawo pierwokupu należy do Agencji Nieruchomości Rolnych, należy wpierw zawrzeć notarialnie warunkową umowę sprzedaży, zaś po ewentualnym zrzeczeniu się przez ANR skorzystania z prawa do pierwokupu, notarialną umowę przenoszącą własność. W Warunkowej umowie sprzedaży określa się wszystkie elementy potrzebne do sprzedaży m.in. dane sprzedającego, kupującego, kwotę sprzedaży, sposób zapłaty, termin sprzedaży, itd., oraz Warunkowa umowa sprzedaży zawiera stwierdzenia, iż sprzedający sprzedaje kupującemu nieruchomość za cenę itd. W Umowie przenoszącej własność (po rezygnacji ANR z prawa pierwokupu) dokonuje się jedynie przeniesienia własności, dopełniając tym samym wszystkich postanowień i ustaleń z Warunkowej umowy sprzedaży. W związku z tym, że interpetacje prawne są rozbieżne, proszę o odpowiedź na następujące pytania. Która z umów: Warunkowa umowa sprzedaży, czy Umowa przenosząca własność jest ważniejsza? Która z w/w umów jest umową sprzedaży. Jaka jest podstawa prawna?

 • Warunek i umowa przedwstępna

  Proszę o opisanie specyfiki umowy warunkowej sprzedaży - w jakich okolicznościach jest stosowana - oraz umowy przedwstępnej wraz ze skutkami dla stron transakcji.

 • Elementy umowy sprzedaży nieruchomości

  Jakie są "Istotne elementy" umowy przedwstępnej dotyczącej kupna - sprzedaży nieruchomości?

 • Zastrzeżenie prawa własności w umowie sprzedaży

  Czy ma sens, jeśli tak, to co oznacza napis na fakturze: "Towar pozostaje własnością sprzedawcy do czasu całkowitej zapłaty"? Czy w stosunku do takiej transakcji odbiorca do czasu zapłaty nie ma prawa do rozporządzania towarem jak właściciel?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane