Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

umowa warunkowa sprzedaży

W styczniu 2005 r. zawarłam umowę kupna sprzedaży gruntu ornego (62 ary).Ponieważ jako kupująca nie mam wykształcenia rolniczego i nie mam ziemi rolnej, była zawarta przed notariuszem w formie aktu notarialnego umowa warunkowa sprzedaży, czyli Trzeba było czekać na decyzję Agencji Nieruchomości Rolnej czy nie skorzysta z prawa pierwokupu. Po krótkim czasie przyszła odpowiedź z tejże Agencji, że nie skorzysta ona z prawa pierwokupu.Teraz należałoby podpisać akt przenoszący własność ze sprzedającego na kupującego, ale ten sprzedający się rozmyślił, bo żąda więcej pieniędzy. Dogadaliśmy się na 10 tys.zł, a on chce 100 tys zł. i nie chce dokończyć tej sprzedaży. Wziął też 10% ceny przy podpisywaniu aktu warunkowej sprzedaży. Jakie mam szanse wygrania sprawy w sądzie. Czy mam złożyć do sądu wniosek czy pozew?

2005.2.3 11:49:2

Odpowiedzi w temacie: umowa warunkowa sprzedaży (6)

nie mam pojęcia!!!!!!!!!!!

2006.12.7 17:26:44

Jestem zainteresowana finałem Twojej sprawy, gdyz jestem w tej samej sytuacji

2007.4.11 13:3:27

Dla wszystkich co nie wiedzą!!!!!!!w dniu podpisania umowy sprzedazy warunkowej nowym właścicielem dzialki staje sie kupujący o ile agencja nieruchomoci nie wystapi z prawem pierwokupu .Najwazniejszy warunek kasa musi byc zapłacona na czas sprzedajacemu

2007.5.16 21:49:56

Po zawarciu umowy warunkowej kupujący zrezygnował z chęci zakupu.Czy powinnam zwrócić mu zaliczkę?

2009.10.14 21:56:46

Z tego właśnie powodu warto takie umowy sporządzać u notariusza. Sam to zrobiłem w kancelarii notariusz Cejrowskiej w Tczewie.

2022.1.19 15:42:42

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika