Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Uszkodzenie samochodu przez materiały budowlane.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  28.10.2017 podczas mocnej burzy i silnych wiatrów (orkan Grzegorz), nieodpowiednio zabezpieczone materiały budowlane uszkodziły mi w samochodzie błotnik przedni, błotnik tylni oraz karoserie. Sprawę zgłosiłem na policję , która zrobiła notatkę na miejscu zdarzenia. Firma która była właścicielem materiałów budowlanych ocieplała budynek dla administracji, do której również należy moja mieszkanie. Zdobyłem również dowody w postaci zdjęć, również sam wykonałem zdjęcia na miejscu zdarzenia. Poszkodowanych aut było więcej i po kontakcie z firmą chcieli mi odpalić tysiaka. Generalnie firma przyznała się do tego , że to ich materiały uszkodziły parę aut w tym moje.

  Znalazłem również kolejną poszkodowaną osobę z która mieliśmy przez zaprzyjaźniona kancelarię skierować pismo do firmy o zwrot kosztów naprawy. W międzyczasie zrobiłem wycenę u rzeczoznawcy i koszt naprawy to 5 tyś PLN. Osoba z którą miałem podjąć wspólne działania ostatecznie dogadała się z firmą, więc zostałem sam.
  W administracji mówią, że były to strasznie silne wiatry co rzekomo ich usprawiedliwia. Pytanie co by było gdyby ktoś dostał w głowę paczką która waży ok 20 kg i zginał , czy też byłaby to wina wiatru.


  Firma odesłała mi odpowiedz, że wina nie leży po ich stronie , ponieważ wiatr był zbyt silny. Proponują 500 PLN na naprawę auta.
  Proszę o jakieś rady.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane