Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wezwanie do zapłaty za wieczyste użytkowanie po latach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    bardzo proszę o odpowiedź :)

    Po 6 latach dostałam od urzędu wezwanie do zapłaty za 2010 rok. W latach poprzednich urząd nie wysyłał upomnień, wszystko płacę regularnie. Aktualnie urząd powołuje się na art. 71 ust 1 i 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz art 476 i 481 Kodeksu cywilnego.

    Po pierwsze nie byłam zobowiązana do zapłaty za wieczyste użytkowanie, mieszkanie zakupiłam w styczniu 2010, ale 1 stycznia tego roku to zbywca był użytkownikiem gruntu i na nim spoczywał obowiązek zapłaty - nie uiścił go, podejrzewam, że zmarł i dlatego urząd odezwał się do mnie po latach. Dodam, że kwestia tej opłaty nie została ustalona między nami w akcie notarialnym. To, że nie jestem zobowiązana do zapłaty, powiedziała mi sama urzędniczka, gdy opłatę tę chciałam wnieść.

    Po drugie przeczytałam, że opłata za wieczyste użytkowanie gruntu przedawnia się po 3 latach, bo to roszczenie okresowe a nie jednorazowe (art. 118 Kodeksu cywilnego).

    Czy mam rację w tej sprawie?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane