Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wygrana licytacja allegro, zwrot pieniędzy, towaru brak.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry, postaram się opisać sprawę krótko.

  Dnia 16.12.2014 wygrałem aukcje ze sprzętem elektronicznym przez Allegro.
  Umówiłem się e-mailowo ze sprzedawcą na daną kwotę zalicytowałem a on zakończył aukcje. Dostałem e-mail od Allegro o wygranej.

  Przesłałem pieniądze przez formularz Allegro/PayU sprzedający zwrócił je i nakazał wysłać na konto bankowe podane w wiadomości e-mail tak też zrobiłem dnia 18.12.2014 od razu po przelewie sprzedający poinformował mnie ze wszystko na potwierdzeniu się zgadza i zamawia kuriera na piątek(19.12.2014) od tamtej chwili brak odpowiedzi ze strony sprzedającego.
  Ponadto już w piątek miałem pieniądze z powrotem na moim koncie bankowym odesłane przez sprzedającego.

  Jest wtorek a sprzedawca nie odpowiada na moje wiadomości od czwartku(moment przelewu), zadzwoniłem na telefon podany w danych sprzedającego Allegro lecz osoba, która odebrała twierdzi, że to pomyłka.

  Sęk w tym, że ja nie chcę zwrotu pieniędzy tylko chcę sprzęt, który wylicytowałem.

  Sprzedający nie pomylił się wpisując kwotę na licytacji ponieważ wielokrotnie pojawiała się ona w wiadomościach e-mail i sam ją pisał więc to odpada.

  Miał być to prezent na święta ale jak widać nici z tego. Tak samo jak nici z dogadaniem się ze sprzedającym ponieważ nie odpowiada i widocznie nie ma zamiaru wysłać mi tego towaru.

  Pani z Allegro powiedziała mi, że takimi sprawami zajmuje się sąd.

  Chcę otrzymać towar za taką ceną jaką wylicytowałem/umówiłem się e-mailowo, w takim stanie jaki był podany w opisie aukcji.

  Tutaj pojawia się moja prośba do was użytkowników tego forum jako, że znacie się na takim sprawach być może pracujecie w takim zawodzie.

  1. Co zrobić? Złożyć pozew sądowy? Jeżeli tak to gdzie? Ja jestem z pomorza, sprzedający ma podane warmińsko-mazurskie. Jaki to ma być pozew i co wypełnić?
  2. Czy można złożyć internetowo?
  3. Czy taki pozew, sprawa sądowa coś mnie kosztuje prócz nerwów i czasu? Jeżeli tak to jaką kwotę. Dodam, że wylicytowałem za 3150 zł + 25 zł przesyłka ale e-mailowo umówiliśmy się na 3350 zł + 25 zł przesyłka.
  4. Czy mam szansę na wygraną i otrzymanie sprzętu? Co w przypadku gdy osoba ta nigdy nie miała tego sprzętu?
  Mam obszerną korespondencje e-mailową z tą osoba. Dowody wpłat, zwrotów.
  5. Ile taką sprawa może trwać?

  Proszę o pomoc.
  Dziękuje i pozdrawiam.

  Odpowiedz Cytuj
 • wponur
  Wysłany: 2017-05-17 10:48:00

  Dzień dobry, postaram się opisać sprawę krótko. Dnia 16.12.2014 wygrałem aukcje ze sprzętem elektronicznym przez Allegro. Umówiłem się e-mailowo ze sprzedawcą na daną kwotę zalicytowałem a on zakończył aukcje. Dostałem e-mail od Allegro o wygranej. Przesłałem pieniądze przez formularz Allegro/PayU sprzedający zwrócił je i nakazał wysłać na konto bankowe podane w wiadomości e-mail tak też zrobiłem dnia 18.12.2014 od razu po przelewie sprzedający poinformował mnie ze wszystko na potwierdzeniu się zgadza i zamawia kuriera na piątek(19.12.2014) od tamtej chwili brak odpowiedzi ze strony sprzedającego. Ponadto już w piątek miałem pieniądze z powrotem na moim koncie bankowym odesłane przez sprzedającego. Jest wtorek a sprzedawca nie odpowiada na moje wiadomości od czwartku(moment przelewu), zadzwoniłem na telefon podany w danych sprzedającego Allegro lecz osoba, która odebrała twierdzi, że to pomyłka. Sęk w tym, że ja nie chcę zwrotu pieniędzy tylko chcę sprzęt, który wylicytowałem. Sprzedający nie pomylił się wpisując kwotę na licytacji ponieważ wielokrotnie pojawiała się ona w wiadomościach e-mail i sam ją pisał więc to odpada. Miał być to prezent na święta ale jak widać nici z tego. Tak samo jak nici z dogadaniem się ze sprzedającym ponieważ nie odpowiada i widocznie nie ma zamiaru wysłać mi tego towaru. Pani z Allegro powiedziała mi, że takimi sprawami zajmuje się sąd. Chcę otrzymać towar za taką ceną jaką wylicytowałem/umówiłem się e-mailowo, w takim stanie jaki był podany w opisie aukcji. Tutaj pojawia się moja prośba do was użytkowników tego forum jako, że znacie się na takim sprawach być może pracujecie w takim zawodzie. 1. Co zrobić? Złożyć pozew sądowy? Jeżeli tak to gdzie? Ja jestem z pomorza, sprzedający ma podane warmińsko-mazurskie. Jaki to ma być pozew i co wypełnić? 2. Czy można złożyć internetowo? 3. Czy taki pozew, sprawa sądowa coś mnie kosztuje prócz nerwów i czasu? Jeżeli tak to jaką kwotę. Dodam, że wylicytowałem za 3150 zł + 25 zł przesyłka ale e-mailowo umówiliśmy się na 3350 zł + 25 zł przesyłka. 4. Czy mam szansę na wygraną i otrzymanie sprzętu? Co w przypadku gdy osoba ta nigdy nie miała tego sprzętu? Mam obszerną korespondencje e-mailową z tą osoba. Dowody wpłat, zwrotów. 5. Ile taką sprawa może trwać? Proszę o pomoc. Dziękuje i pozdrawiam.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane