Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wykończenie domu na działce zajętej przez US

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,

    Potrzebuje porady prawnej w sprawie nieruchomości którą przejął mi urząd skarbowy. Otóż chodzi o dom który jest w stanie surowym również on znajduje sie tej zajętej posesji , moje pytanie brzmi czy jakby ktoś z rodzeństwa chciałby go wykończyć w nim zamieszkać czy nie będzie problemu pod względem prawnym z odbiorem końcowym budynku, mimo to, że w ksiegach wieczystych widnieje na urząd skarbowy.
    Dodam, że na działće znajdują się dwa domy , jeden mieszkalny(w tym domu w aktach ustalona jest dożywotność mojej rodziny, więc i tak działki nie sprzedadzą w razie jak bym nie spłacał długu) i jeden właśnie ten w surowym stanie co chcieliśmy go wykończyć. I np czy urząd skarbowy mógłby po wykończeniu przez nas budynku np rozdzielić działkę (budynki) i sprzedać dom? dodam , że te budynki sa jeden przy drugim praktycznie bez podwórka.
    Bardzo bym prosił o odpowiedź.

    Pozdrawiam

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane