Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Zamknięte konto - spłata zaległości za obsługę rachunku

Witam, mam pytanie odnośnie takiej sytuacji :

W maju 2013 roku ojciec zginął w wypadku samochodowym, w tym samym roku w czerwcu w banku zostały zniszczone przy obecności pracownika dwie karty które ojciec miał i została napisana dyspozycja z informacją że obydwie karty zostały zniszczone, czyli automatycznie konta zostały zamknięte. Dopiero teraz odbyła się sprawa spadkowa i byłem w tym banku dowiedzieć się jak wyglądała sprawa z pieniędzmi na tym koncie, czy w czasie maja do czerwca ktoś z niego korzystał czy nie... Pani w banku poinformowała mnie że karty nie zostały zamknięte i konto było nadal czynne mimo że mam dyspozycję z 2013 roku. Teraz bank chce żebym zapłacił 500zł za obsługe konta MIMO że karty zostały zniszczone i konta zamknięte w 2013 roku, pani tłumaczyła mi że owszem tak mogło się stać bo wtedy nie został dostarczony akt zgonu. Czy mam im płacić czy mają takie prawo żadać odemnie zapłaty ? przecież jak zamykam konto i niszcze karty to nie musze dostarczać aktu zgonu swojego, zamykam konto i tyle konta niema...

2015.5.31 14:48:35

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Zamknięte konto - spłata zaległości za obsługę rachunku

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika