Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Art. 107 k.w.

Witam,

Zostałem oskarżony o złośliwe niepokojenie koleżanki (Art. 107 k.w.) Oboje pracowaliśmy w jedenj firmie jako handlowcy i poprzez komunikator GG napisałem humorsytycznie, żeby zostawiła moich klientów w spokoju. Po przesłuchaniu Policja nie stwierdziła naruszenia prawa i umożyła sprawę.
Mam pytanie czy i z jakiego paragrafu mogę domagać się zwrotu kosztów (dojazd na przesłuchanie- beznyna, dzień wolny w pracy) jakie poniosłem przez nieuzasadnione oskrażenia wobec mojej osoby. Nie chodzi mi o pieniądze, bo chce aby osoba oskrażająca przekazała tą skormną kwotę na dowolny cel charytatywny a bardziej o uzmysłowienie koleżance, że konsekwencje oskarżenia musi ponieść osoba która nie miała racji. Dodam, że dowiedzieliśmy się od wspólnych znajomych, że ten zabieg z oskrażeniem mnie z art 107 KW miał na celu zapenienie koleżance spokoju w kontaktowaniu się z klientami firmy w której wspólnie pracowaliśmy.

Dziękuję

2014.7.2 13:12:22

Odpowiedzi w temacie: Art. 107 k.w. (2)

Dodam,że cała sytuacja miała miejsce gdy moja koleżanka poszła pracować do konkurencji.

2014.7.2 13:16:58

Szanowny Panie, zgodnie z art. 118 § 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia w razie uniewinnienia obwinionego lub umorzenia postępowania w sprawie, w której wniosek o ukaranie złożył oskarżyciel publiczny, koszty postępowania ponosi Skarb Państwa, a gdy wniosek taki złożył oskarżyciel posiłkowy - ten oskarżyciel; w razie jednak umorzenia postępowania w wypadku określonym w art. 31 § 1 (chodzi o śmierć oskarżyciela posiłkowego) koszty postępowania ponosi Skarb Państwa. Ponieważ postępowanie w Pańskiej sprawie zostało umorzone, przysługuje Panu prawo do zwrotu wydatków poniesionych bezpośrednio w związku z nim, np. kosztu dojazdu na przesłuchanie i rekompensata tytułem utraconego dochodu.

2014.8.5 14:32:7

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika