Forum prawne

Art. 12., art. 91 kk.

W dwóch prokuraturach toczą są przeciwko mojej osobie postępowania za czyny z tego samego artykułu które popełniłem w krótkich odstępach czasu i nie zapadł dotychczas żaden wyrok (art. 124 z prawa farmaceutycznego). W obydwu przypadkach nie wyraziłem chęci współpracy oraz nie poddałem się dobrowolnie karze ponieważ wołałem skorzystać ze swego konstytucyjnego prawa - z możliwości do obrony.
Stawiłem się ostatnio w prokuraturze prowadzącej pierwsze postępowanie na ponowne końcowe zaznajomienie się z aktami gdyż dołączona została nowa dokumentacja (prokurator liczyła zapewne, że gdy ujrzę nowe dowody jakie się pojawiły w końcu poddam się dobrowolnie karze) Nie wyraziłęm jednak na to nadal zgody i stwierdziłem, iż chcę aby rozstrzygnął sąd. Finalnie pani prokurator poleciła mi skonsultować się z moim mecenasem i nadmieniła kk
Art. 12., art. 91 kk., czyżby była możliwość aby połączyć te sprawy i uzyskać wyrok łączny ? Czy teraz gdy po długim okresie uciążliwego dozoru policyjnego i chęci zakończenia oczekiwania cóż te ekstremalnie wolno mielące młyny sprawiedliwości zawyrokują nade mną mógłbym skorzystać z art. 387 kpk. i przesłać prokurator z pierwszej sprawy pismo oraz zaproponować dla siebie karę ? Czy te sprawy będą mogły zostać połączone w jakikolwiek sposób ? Co mogę teraz zrobić aby najlepiej dla swej osoby i jak najprędzej zakończyć te sprawy ?

2012.11.15 10:23:42

Odpowiedzi w temacie: Art. 12., art. 91 kk. (1)

Witam,

Zgodnie z treścią Art. 387 § 1. Do chwili zakończenia pierwszego przesłuchania wszystkich oskarżonych na rozprawie głównej oskarżony, któremu zarzucono występek, może złożyć wniosek o wydanie wyroku skazującego i wymierzenie mu określonej kary lub środka karnego bez przeprowadzania postępowania dowodowego; jeżeli oskarżony nie ma obrońcy z wyboru, sąd może, na jego wniosek, wyznaczyć mu obrońcę z urzędu.
Natomiast art. 335 § 1. powoduje, iż Prokurator może umieścić już w akcie oskarżenia wniosek o wydanie wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym kary lub środka karnego za występek zagrożony karą nieprzekraczającą 10 lat pozbawienia wolności bez przeprowadzenia rozprawy, jeżeli okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości, a postawa oskarżonego wskazuje, że cele postępowania zostaną osiągnięte.
W razie dodatkowych pytań bardo proszę o kontakt. Tel.
Kancelaria Adwokacka
adw. Piotr Meller
502-199-050, 504-260-672

2012.11.23 16:18:11

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika