Forum prawne

art. 158 kk pobicie

jestem oskarzony o wspuludzial w pobiciu. Bylo tak wracalismy w 3 na impreze sylwestrowa. Nagle zauwazylismy mojego kumpla i kolezanke.. którą dwóch męrzczyzn wyzywalo przeklenstwami. Ten kolega co byl z kolezanka popchnal jednego z nich. Przeszlismy na druga strone zeby mu pomóc. Nagle jeden z nich rzucil butelka w mojego kumpla ktory szedl ze mną, po tym incydencie zaczelismy go obkladac dostal od kazdego z nas po okolo 1 ciosie z piesci. Dodam ze bylismy pod wplywem alkocholu. Pobity byl na obdukcji i nic mu sie nie stalo. Jakie mogą być konsekwencje tego ??? Czy mozna ta sprawe wycofac .. poniewaz dogadalismy sie z druga strona i takze chce to wycofac?? prosze o odpowiedz Dodam ze juz zlozylem zeznania jestem pelnoletni w tym roku matura, a pobity jest starszy odemnie o okolo 10 lat. I dobrowolnie poddalem sie karze. Dobrze zrobilem ?? prosze o szybka odpowiedz

2008.1.9 16:9:36

Odpowiedzi w temacie: art. 158 kk pobicie (1)

Jesli dogadałes sie z pokrzywdzonym to on(pokrzywdzony) musi zgłosic ze nie chce prowadzic postepowania przeciwko tobie albo na policji albo w prokuraturze (jesli akta poszły dalej)
z doswiadczenia:
oskaram kolesia z tego samego paragrafu ale sprawe ciagne dalej bo okolicznosci byly powazniejsze
powodzenia

2009.6.10 15:11:35

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika