Forum prawne

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Zgodnie z treścią: \"Art. 212 kodeksu karnego

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.\"



Helsińska Fundacja Praw Człowieka i pare innych organizaji chciało przy poparciu polityków doprowadzic do usuniecia tego art. Jednak MS i tutaj się z nimi zgadzam, nie zgadza się z tym pomysłem. W praktyce chodzi o przestępstwo zniesławienia osoby, jak dla mnie jest to przestepstwo i powinno podlegac kodeksowi karnemu. Ktoś podejmie polemikę;>?? czekam.... ... .. . . .

2012.4.13 10:51:55

Odpowiedzi w temacie: Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K. (1)

oooo to jakaś gruba przesada!! usunięcie tego zapisku pozwoli na szkalowanie drugiej osoby bez żadnych konsekwencji prawnych!! ja rozumiem że często jest ten przepis nad interpretowany a media ze sporu pomiędzy dwoma osobami robią medialną, i główną wieczorną popylinę przed TV. ale jeszcze raz nie, dla usunięcia tego art z kodeksu karnego!!

2012.4.16 9:9:4

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika