Forum prawne

Art 212 par 2

Witam
Od jakiegoś czasu toczy się przeciwko mnie sprawa karna z art 212 par.2 KK W tej sprawie oskarżonych jest jeszcze 5 osób. Oczywiście jestem niewinny i sąd zapewne przyzna mi rację w związku z art 213KK ale...
Ostatnio sąd udostępnił mi akta prokuratorskie z których oskarżyciel uzyskał mój adres IP. Przeglądając akta natknąłem się na pisma różnych operatorów odmawiających prokuratorowi dostępu do swoich danych powołując się na art 180 prawa telekomunikacyjnego. Tylko jeden operator (kablówka) udostępnił te dane mimo że od daty dokonania wpisów wszystkich oskarżonych minęło prawie dwa lata. Przepis mówi że operator ma dane zniszczyć po upływie 12 miesięcy.
Znalazłem w necie taki oto wpis:
"Należy podkreślić, że z dniem wejścia w życie Ustawy tj. 21 stycznia 2013 roku* operatorzy telekomunikacyjni zostali zobowiązani do zniszczenia danych przechowywanych przez okres dłuższy niż 12 miesięcy, licząc od dnia połączenia lub nieudanej próby połączenia"
Czy operator nie naruszył prawa udostępniając adres IP i daty logowań po upływie 12 miesięcy. Czy jeśli udostępnienie było bezprawne to czy sąd może na mój wniosek odrzucić dowód w postaci adresu IP jako uzyskany z naruszeniem prawa.

2016.6.23 18:1:50

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Art 212 par 2

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika