Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam i sory za problemy dyslektyczne na wstępie piszę jeśli omyliłem działy proszę umieszczenie w odpowiednim dziale a teraz do rzeczy jestem posądzony a narzazie wzywany na jako podejrzany na policje

Art. 268a. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych,
    podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1, wyrządza znaczną szkodę majątkową,
    podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

to paragf zarzucany mi czyn którym mam tyle wspólnego ze osoba oskarżająca mnie poprosiła mnie bym na jej profilu Facebook sprawdził hasło login w celu takim ze niby jak pisała mi ma problemy z wejściem na fb to sprawdziłem weszłam a na fb są zabezpieczenia postaci hasła na telefon ni weszłam tam dalej i ostatnio gdzieś od maja takie oskarżenie wezwanie nawet jak okaże się ja winny bo w polskim prawie tego się spodziewam to tylko jest kara zamknięcia mnie od 3 do 5 at czy jakaś kara grzywny a nawet w zawieszeniu proszę o poradę coś podpowiedzenia niby mój prawnik adwokat miał przełożyć sprawę n inny termin być zemną i cisza siedzi w sądzie ja nic nie wiem a denerwuj się siedzieć nie chce bo mam dla kogo tu żyć pozdrawiam i proszę o pomoc

Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Przestępstwo oszustwa

Na czym polega przestępstwo oszustwa?

• Definicja przetwarzania danych

Czy samo spojrzenie, wgląd, przeczytanie danych osobowych można zaliczyć do przetwarzania danych osobowych?

• Zachęta do uszkodzenia strony internetowej

Na jednej ze stron internetowych znalazłem zachętę dla hakerów do włamania na serwer i "uszkodzenia" istniejącej strony internetowej: Dear Hacker|Please atack this (link) web page LINK!!!|Thx you| Czy umieszczenie na stronie internetowej wyraźnego zachęcenia do włamania na serwer i uszkodzenia istniejącego serwisu internetowego jest wykroczeniem lub przestępstwem?

• Dokumentacja medyczna w formie elektronicznej

Jakie warunki muszą zostać spełnione by prowadzić dokumentację medyczną w formie elektronicznej?

• Zatarcie skazania po okresie próby

Czy wyrok 2-ch lat w zawieszeniu z 1999r. z zasądzeniem grzywny już się przedawnił? Czy w świetle nowego wykroczenia karnego (niszczenie czyjegoś mienia) dawny wyrok może mieć wpływ na wyrok w nowej sprawie?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane