Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

co grozi za paserstwo

Witam.

Prrzykra sprawa. Dostałem komórkę od kumpla, mówił że jego ale nie używa.

Podczas przeszukania w parku policja zabrała moja komórkę i mnie, gdyz komróka była kradziona. Nie miałem skrupółów co do \"kumpla\" bo wycioł mi świństwo.

Teraz pytanie co mi grozi za paserstwo, bo taki ma zarzut jak anrazie.

Istnieje coś takiego jak nieświadome paserstwo?

pozdro

2012.2.8 9:44:32

Odpowiedzi w temacie: co grozi za paserstwo (4)

pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, w typie kwalifikowanym od roku do lat 10, w uprzywilejowanym - do lat 2, ograniczenie wolności lub grzywna

2012.2.8 12:58:31

Paserstwo jest wykroczeniem z art. 112 KW jeżeli wartość przedmiotu(ów) nie przekracza 250zł w pozostałych przypadkach przestępstwem z art. 291 KK.
Zgodnie z powyższym ustawodawca rozróżnił wykroczenie paserstwa umyślnego (art. 122 § 1 Kodeksu wykroczeń) oraz nieumyślnego (art. 122 § 2 Kodeksu wykroczeń) Paserstwo umyślne zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny zaś paserstwo nieumyślne podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.
Przestępstwo paserstwa umyślnego jest zagrożone karą od 3 miesięcy pozbawienia wolności do lat 5 (art. 291 § 1 Kodeksu karnego) zaś przestępstwo paserstwa nieumyślnego jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku (art. 292 § 1 Kodeksu karnego).
Wykroczenie paserstwa umyślnego popełnia osoba, która nabywa mienie wiedząc o tym, że pochodzi ono z kradzieży bądź z przywłaszczenia, lub w celu osiągnięcia korzyści majątkowej mienie to przyjmuje lub pomaga w jej ukryciu albo zbyciu.
Wykroczenie paserstwa nieuumyślnego popełnia osoba, która na podstawie towarzyszących okoliczności powinna i mogła przypuszczać, że że nabywana lub przyjmowana rzecz została uzyskana za pomocą czynu zabronionego.

2012.2.8 14:29:54

ile masz lat? albo ile lat ma osoba ktora sie tego podusciła?

2012.2.8 14:36:22

co mi grozi za paserstwo

znalazłem stary banknot 1000000 dolarów i chciałem go opchnąć
i złapała mnie policja
a ja mam 19 lat i nie wiedziałem że nie można sprzedawać starych banknotów

2013.9.4 16:27:21

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika