Forum prawne

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Na początku dostałem grzywną 800 zł, ale był to okropny okres w moim życiu i zamiast się za to zabrać wolałem użalać się sam przed sobą i pogłębiać w większe problemy. Olałem totalnie grzywnę i sąd zamienił mi tą karę na prace społeczne. Trochę popracowałem i znowu temat olałem (nie chcę pisać dlaczego, ponieważ to bardzo prywatne). Z czasem przyszło zawiadomienie, że prace społeczne zostaną zamienione na karę pozbawienia wolności 15 dni, ale mogłem się od tego wymigać płacąc grzywnę i tak też w końcu zrobiłem. Po zapłaceniu grzywny zabrałem się od razu za wykonanie reszty prac społecznych i tak oto sprawa z sierpnia 2016 roku zakończyła się oficjalnie w kwietniu 2019 roku. W między czasie trafiłem też do psychiatryka dlatego być może sąd tak długo czekał ze wszystkim i był w porządku w stosunku do mnie.

Do zatarcia skazania zostało jeszcze ponad półtora roku, ale czy przysługuje mi możliwość złożenia wniosku o wcześniejsze zatarcie skazania? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego:
art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 § 1a pkt 1 kk art. 34 § 1b kk i art. 34 § 2 kk w zw. art. 35 § 1kk
3 miesiące ograniczenia wolności, 20 godz. miesięcznie nieodpłatnej pracy na cele społeczne
Post. z 2018-10-30 karę ogr. woln. zamieniono na zast. karę pozb. woln. 15d.
Dn. 2019-04-29 wykonano karę ogr. woln.

Dodam, że incydent z 2016 roku był moim pierwszym i ostatnim, nie mam teraz żadnych konfliktów z prawem.
Do zarzucanych czynów przyznałem się jeszcze w sklepie od razu oddając wszystkie rzeczy, również te z wykroczenia (nie zależało mi na ich przywłaszczeniu czy spieniężeniu, tak, kradłem w tym samym sklepie, nie bez powodu)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

2020.8.5 21:46:56

Odpowiedzi w temacie: Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania? (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika